Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért termel az agy kannabinoi...

Miért termel az agy kannabinoidokat? Van valami szerepe az emberi szervezet műköüdésére?

Figyelt kérdés

Az agy termel maga is kannabinoidokat, amik a fűnek is a hatóanyagai, csak nagyon kis mennyiségben. Többek között, gondolom ezért is tudja fogadni az agy a fű szívást, mert vannak rá receptorai, ebből kifolyólag.

Na de minek? Van valami haszna így bármilyen értelmeben is annak hogy ezt csinálja az agy magával? Amúgy adom



2018. dec. 24. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Mi az hogy mi haszna? 😃


Gondolkodj egy kicsit, kb meg is válaszoltad a kérdésben magadnak... két slukk között.


[link]


Az agy endokannabinoid rendszere egy elképesztően bonyolult, ősi neurotranszmissziós szabályozó rendszer.


Szinte mindenre kihat, az étvágytól a memória szabályozásáig. Avagy az agy nem azért termel magának ilyen vegyületeket, hogy betépjen kicsit, hanem magához az agyműködéshez kell.


Pontosan ezt a rendszert használja ki a THC és. CBD, vagyis ezt a rendszert modulálja. Hogy pontosan hogyan, mi sem értjük mivel szinte minden egyéb idegi szabályozással kapcsolatban áll, és rengeteg mindent nem tudunk még.


Ezért hatnak más drogok is, pl az ópiátok, heroin, LSD, kokain.


Összegezve: Ezek alapvetően szabályozó rendszerek, amik lokálisan vagy teljes idegrendszert érintve fejtik ki a hatásukat. Gátolnak, serkentenek, szinkronizálnak folyamatokat. Viszont kívülről ha betolsz egy hasonló molekulát, akkor szétcsapod a szabályozást.


A fű bár minimálisan okoz problémát azért rendesen odakúrja az endokannabinoid rendszert :D ezt a mechanizmust kutató agykutató kollégáin is alátámasztják. Meg én is amikor sörökre rászívok, és kiesik pár emlék 😃

2018. dec. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy az endocannabionid rendszer annyira finommechanikás, és kis mennyiségekkel dolgozik, hogy amikor szívsz szó szerint túltölti a rendszert.


Ezzel nem azt mondtam, hogy káros lenne... (hosszútávon, éveken keresztül, nagy mennyiségben tépni nyilván problémákat okoz, ez biztos)... csak hogy odakozmál tőle ez a finom szabályozás :D szerencsére a fizikai és mentális hatások minimálisak és pozitívak inkább. Vezetni is lehet betépve.


Viszont vannak szintetikus kannabinoidok, 25x erősebb kötődéssel a receptorhoz... Herbál.

Na ott nagyon hamar zombi eszméletvesztésre rombolja be a szabályozást.

2018. dec. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

áá értem, köszi a részletes választ, sok dolgot tanultam belőle. igen éppen érzékelem,

aztán eszembe jutott ez a kérdés, és hirtlen nem találtam semi választ, vagy túl hossztú szöveget amit perpill nem tudnék végigkövetni.


szóval nagyjából ami hatásért felelős, a "betépettség" érzésen kívül, vagy talán azon belül, ahogy túltolódik a sok kannabinoid, felerősíti a hatásokat amiket talán mellékhatásnak is neveznek páran. mint a kajafless, a fáradtság, a koncentráció, stb, ha jól vettem le.

2018. dec. 24. 02:47
 4/4 A kérdező kommentje:

fú vágom, akkor nagyjából a fűnek van így a legösszetetteb hatása is az emberei szervezetre nézve, minden szempontból?

mármint írtad, minden idegi szabályozó rendszerre hatással van, az agy bonyolult/összetett endokannabinoid rendszer miatt

2018. dec. 24. 02:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!