Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulagyulladásom van. Fel...

Mandulagyulladásom van. Fel kellene keresenem az orvost?

Figyelt kérdés

December 25én súlyos mandulagyulladást diagnosztizáltak, miután 3 nap folyamatosan erősődő torokfájás után elmentem a sürgősségi osztályra. Már olyan szinten fájt, hogy aludni, enni, inni, a saját nyálamat lenyelni nem tudtam. Lázam sosem volt. A doktornő azt mondta bár általában ilyenkor kórházi ellátást, ajánl, mégis csak próbáljuk meg otthon kezelni. Kaptak abtibiotikumot, amit 2 napja szedek este és reggel 11:30kor, valamint napi 2x gyulladáscsökkentőt, illetve első nap bevehettem egy fájdalomcsillapítót, és még van tantum verde cukorkám.

Azt mondta amennyiben 2-3 nap alatt a tünetek nem enyhülnek, esetleg belázasodom sürgösen menjek vissza, s akkor be kell feküdnöm a kórházba. Egyetemista vagyok, ritkán vagyok itthon a szüleimnél, meg ugyebár ünnepi idöszak, szilveszter a rég nem látott barátommal, érthető módon nem szívesen feküdnék be. Ezért kellene pár vélemény, mert én nem tudok objektíven dönteni.

Nappal a tünetek csökkenek, nem jelentkezik olyan erős fájdalom, azonban éjszaka sosem alszom, olyan szinten fáj. Érdemes visszamennem? 2 nap telt el a kezelésből. Ez a harmadik éjszaka, amikor nem tudok aludni az erős fájdalom miatt.


2018. dec. 27. 02:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!