Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdvözletem. Megdöbbentem,...

Sanya044 kérdése:

Üdvözletem. Megdöbbentem, amikor megtudtam, hogy a régi Elekthermax hőtárolós kályhákban alul, a ventillátornál azbeszt lap van. Nálunk ilyenek üzemelnek. Akkor párommal közvetlenül szívjuk 5 éve be az azbesztport? Van valakinek erről tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tudja esetleg valaki, hogy ezekben a kályhákban melyik azbeszt típus van? A nagyon káros kék, vagy pedig a kevésbé káros fehér? A színe amúgy fehér, a teteje kissé porlós. (műszerészként szereltem már össze ilyen kályhát, így tudom), csak azt nem gondoltam, hogy ez is azbesztlap.

#azbeszt #hőtárolós kályha #fehér azbeszt #kék azbeszt #barna azbeszt
2018. dec. 30. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha fehér színe van, akkor szerintem nem kék azbeszt, az inkább fekete színű feldolgozva ha jól tudom


Szerintem ne aggódd túl, nem az azbesztlapon alszotok, elvolt békében a kályha alján, valamennyi nyílván kijutott, de többek között ezért is fontos a szellőztetés a lakásban. Gondolom nem ,,havazott" a lakásban, úgyhogy ha jutott is ki, az elenyésző.

Ettől függetlenül érdemes lecserélni, hívhatsz azbesztmentesítőt, az egy kisebb vagyon lesz ugyan, de biztonságosabb, mintha magad kezded el. Utána kell nézni, hogy lehet-e kapni abba a kályha típusba azbesztmentes szigetelőlapot, vagy az egész kályha cserére szorul sajnos.

2018. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!