Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elmagyarázná valaki egy...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Elmagyarázná valaki egy nőnek, hogy a villanybojler helyett érdemesebb lenne-e gázbojlert venni? Milyet jobb venni? Hőtárolósat vagy átfolyósat? Melyik miért jobb, mint a másik?

Figyelt kérdés
Köszi szépen!

2017. szept. 21. 20:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A villanybojler fogyasztása nagyon sok egy évben.

6-7 ezer forint. Ha gázbojlert vennék, akkor a gázszámla növekedne-e sokkal, vagy nem?

Mennyi lehet a fogyasztása?

2017. szept. 21. 20:29
 2/21 A kérdező kommentje:
Gondolom, e is elvízkövesedhet egy idő után?
2017. szept. 21. 20:35
 3/21 Alain Delon ***** válasza:
Gázbojlernél a kiépítés lesz nagyon költséges, és még utána is fennáll a szénmonoxid mérgezés veszélye. Az átfolyós mindenképpen gazdaságosabb, mert ott nincs a tárolásból adódó hő/energiaveszteség. Tavasszal én is két elektromos átfolyóst (konyha, fürdőszoba) rakattam be.
2017. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A 6-7ezer az a havi fogyasztás, vagy az éves?

Mert évesnek nagyon kevés és úgy értelmezhető amit írtál.

Attól is függ a havi számla, hogy hányan vagytok rá.

Egy 3-5 tagú családnál nem érzem soknak a 6ezret, ha a fürdést, mosogatást is beleszámolod.

A villanybojlert és a hőtárolós gázbojler ha kifogy, másnapig várhatsz a villanynál, órákig a gáznál míg felmelegszik. Ezen kívül, ha használod, ha nem, időnként mindegyik bekapcsol, ha hűl a víz.

Én személy szerint az átfolyós gázbojlert szeretem, mert abban nincs korlát, annyit használhatunk, amennyi kell és annyit is fizetünk, amennyit elhasználtunk.

Biztos lesznek akik ezt másképp gondolják, majd ők is elmondják, hogy melyiket és miért tartják jónak.

2017. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

#3

Egy karbantartott gázkészüléknél nincs szénmonoxid mérgezés, ennek ellenére lehet feltenni szénmonoxid érzékelőt és akkor még ez a félelem is kipipálva.

Ezzel az erővel azt is mondhatjuk, hogy tudunk emberekről, akiket a villanybojlertől áramütés ért. (Mert volt ilyen.)

2017. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok, és a havi villanyszámlám 6000 ft. egy kicsit soknak találom, mióta a férjem elhunyt, gondolkozom a gázbojleren. De én is az átfolyósra gondoltam, mivel azonnal van meleg víz, és nem kell tárolni sem, ahogyan írtad. Talán ez a legjobb megoldás számomra. Sok lehet a költsége a felszerelésnek?
2017. szept. 21. 20:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Villannyal 3x többe kerül a meleg vizet előállítani. Évente mondjuk kifizet 150.000-et a 4 tagú család meleg vízre villanybojlerrel, míg gázzal ez csak 50.000-re jön ki.

10 év alatt 1.000.000-t megspórolsz a gázzal.

Én a hőtárolósat (120 vagy 150 liter) jobban kedvelem, de az átfolyósból is vannak jók. Elvileg higiénikusabb az átfolyós, de lehetnek gondok a hőfok beállításával pl. zuhanyozáskor.

2017. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A villany ára is nagyon sokat emelkedett.
2017. szept. 21. 21:06
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

Attól függ, hogy van e gáz a lakásban és milyen messze vannak a csövek, amire rá lehet csatlakozni.

Ha van lehetőséged parapettes bojlerra (falon kívülre szellőző) az lenne az igazi, mert ha nem, akkor még a kémény is kell és az egy külön procedúra, esetleg kiadás.

2017. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
7-s Válaszoló! Nem mindegy az, hogy villany, vagy gázbojler, így igaz, ahogyan írtad! Köszi szépen!
2017. szept. 21. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!