Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt már alvásparalízis...

Akinek volt már alvásparalízise! Milyen érzés abból "magadhoz térni? "

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve, konkrétan az érdekelne, hogy zajlik le, mikor abból felébred a tested, csak fekszel ott akárhány percig, aztán egyszercsak megmozdul az ujjad, és onnantól minden oké? :D Vagy ez egy folyamat, mint mikor egy elzsibbadt testrészed szépen lassan visszaáll a normális kerékvágásba,vagy hogy fogalmazzak.

Még sohasem tapasztaltam ilyet, magáról a paralízisről már olvastam, lidércnyomás, stb. de arról nem találok sehol semmit, milyen abból kimászni, szóval ha valaki beszámolna eről, azt megköszönném!



2019. jan. 3. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam gyorsan következik be, csak nem mindig tudom megragadni a pillanatot, különösen akkor, ha hosszabb ideig tart (nálam szerencsére az is egy percen belüli időtartam), és emiatt elfog a pánikhangulat. Amúgy már felismerem, és türelmesen megvárom a végét. Viszont ilyenkor kell is mozognom egy kicsit, például átfordulni a másik oldalamra, mert félálomban megeshet, hogy újra beleállok a paralízisbe. Volt, amikor négy-ötször is megismétlődött.
2019. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt ilyesmi, mikor egy műtét utáni altatásból ébredtem. Konkrétan az volt, hogy nyitva volt a szemem, azt láttam, hogy a dokik a műtőasztalon fölém hajolva szólongatják a nevemet, én meg se lélegezni se megmozdulni nem tudok. Elég pocsék élmény. Aztán mikor, ahogy írod, megmozdult az ujjam, akkor kezdtek megnyugodni, meg én is tudtam már csinálni mindent.

Arra tippelek, hogy ez azért volt, mert sokat tököltek a műtét előkészítésével, közben nekem meg minden fájdalmam volt, így kikönyögtem a nővérektől fájdalomcsillapítót, nyugtatót vagy valamit és bevettem. Aztán erre altattak még rá gázzal. Már csak azért, mert az előző altatásnál semmi ilyen nem is volt, akkor a kórházi ágyon ébredtem fel. Szerencsére ennek már sok éve, azóta nem is volt ilyesmi.

2019. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyakran volt alvasparalizisem egy idoben. Lassan tersz vissza a valosagba igazabol, az nem segit ha kuzdesz ellene.
2019. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig visszaalszok paralízisből, úgyhogy passz. 😂
2019. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. jan. 3. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!