Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be lehet képzelni légzési...

Be lehet képzelni légzési nehézségeket?

Figyelt kérdés
Én alapból egy olyan fiatal fiú vagyok aki eléggé be tud képzelni magának egészségügyi gondokat.Ma amikor felkeltem ,az ébredés után kb 1 órával elkezdtem légzési nehézséget érezni semmi ok nélkül.Pár hónapja volt egy kis gond pánikrohamokkal mert túl sok cukros italt és ételt vittem be a szervezetemnek (Doktornő szerint edzés vagy pszihológus segitségére van szükségem).Nagyon nagy félelmem ezelőtt a hányás miatt volt és be be képzelgettem hogy én rosszul vagyok és hányni fogok.Lehetséges hogy ezt a légszomj érzést is beképzelném?(Néha néha köhögés is jelentkezik)

2019. jan. 4. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, be, de ha szorongás miatt vannak légzési nehézségeid, akkor azok valódiak, csak épp nincs mögöttük szervi ok, így megfulladni biztos nem fogsz. Beképzelt hányingertől is lehet hányni, és beképzelt rettegéstől is ténylegesen szörnyethalni. Remélem megnyugtattalak.:)
2019. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beképzelni sem kell. A szorongás kiválthatja, ahogy sok más testi tünetet is. stresszhelyzetben nemvéletlen vannak gyomorpanaszai rengeteg embernek. Próbáld megfogadni a doktornő tanácsát és valamilyen feszültséglevezető testmozgást keresni.
2019. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De még mennyire be lehet! Én párszor tapasztaltam nehezebb lélegzést munkába menet.Azóta rendszeresen előjön az érzés, mindig ugyan azon az útszakaszon.Házszámra pontosan!(Lehet, hogy más útvonalon kéne járnom és elmúlna) :D

Azért ha nem múlik, nézesd meg.Lehet hogy megfáztál.Vagy figyeld meg, kapcsolatos-e az étkezéssel! Én akkor kapok nehezen levegőt, ha nagyon puffadok.

Cukor...Nos, a cukor ingadozás stressz a szervezetnek.Ha érzékenyebben reagálsz asaját testi működésedre, mert pl nagyon odafigyelsz madara, jobban mint kéne, akkor bizony akár ez is okozhat pánik szerű érzéseket.Óvatosan a cukorral, sajnos tényleg nem tesz jót.

2019. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az egészségügyem miatt szoktak lenni pánikrohamjaim,példáúl most hogy előjött ez az enyhe l3gzési probléma azóta pánikolgatok rajta,nagy hálálfélelmem is van miatta.Túl sok cukortól is lehet ez az eg3sz?Mármint mind a pánikroham és a légzési kellemetlenség.Néha mostanába köhögni is elkezdtem miatta
2019. jan. 13. 18:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Viszont nem kapkodok levegő után,hanem inkább valamivel nehezebben lélegzek.
2019. jan. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!