Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezhet az, hogy túl sok...

Létezhet az, hogy túl sok csapvizet fogyasztok?

Figyelt kérdés

Napi 3,5 liter körül van a csapviz fogyasztásom. Ez mellé még jön jellemzően két kávé (kb 1 dl-es csészében), meg minimum 1 bögre (kb 2 dl) tea. Gyümölcsöt, zöldséget napi szinten fogyasztok, de nem sokat.


Ez már évek óta így van, igazából már hozzászoktam, hogy óránként megyek meginni 2 pohár vizet. Szomjas se nagyon szoktam lenni ez miatt. (most voltam vérvételen, jó a cukrom).


Viszont egy kicsit félek attól, hogy ez a mennyiség hosszútávon nagyon megterheli a veséimet.


Túlsúlyos vagyok, 170 cm körüli a magasságom és a testsúlyom 89 kg, ami inkább háj, mint izom.


2019. jan. 8. 14:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Levest évente 2-3 alkalommal eszek.
2019. jan. 8. 14:32
 2/4 anonim ***** válasza:

"Miháldy Kinga, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet dietetikusa elmondta, hogy 10 testsúlykilogrammonként 4 dl. folyadék bevitelére van szükségünk. Egy 70 kilós ember tehát 28 deciliter folyadékot pótoljon naponta – ez a hivatalos, általánosan elfogadott álláspont."



Az nem baj ha iszol rendesen, főleg ha vizet de szerintem többet ne igyál.

Én 164cm 65kg N vagyok napi 2l vizet iszok(néha +0,5l tea , üdítő) , nyáron valamivel többet akkor többet is kell .

2019. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És abban az eseteben mi van, ha valaki napi szinten gyógyszert szed, esetleg vitaminokat?
2019. jan. 8. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi a helyzet ugyan ez.
2019. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!