Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi 1000kalóri körül...

Ha napi 1000kalóri körül fogyasztok akkor fogyhatok hosszú távon? Vagy akár rövid távon is? (16éves lány,163cm,53kiló vagyok) És napi 4-5-6-7liter csapvizet iszok (időjárástól függ)?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1000kalória nagyon kevés!!!inkább több legyen,de egészséges dolgokból tevődjön össze a napi étrend.és sok SPORT!!!
2009. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szeretnék fogyni, de nem fogyás céljábol eszek ennyit, hanem mert így esik jól, tornázok mellette(azt azért, mert szeretnék lapos hasat, meg véknyabb combokat) Már így is véknyab a combom mint volt 1hónap alatt 4centi ment le a combombol:P
2009. jún. 21. 16:48
 3/11 Krisz85 ***** válasza:

a kevesebb edzéstől nem lesz kevesebb zsír rajtad, még mozgás mellett sem, sőt, lehet ha háromszor ennyit ennél, és ehhez képest edzenél megfelelően feszesebb és vékonyabb tested lenne, kevesebb zsírral, ergo vékonyabb lennél.

Na akarj napi 7 liter vizet meginni, jó lesz a 4 liter is, max 5 kánikulában, hidd el az sem kevés, és bőven elegendő.

Az 1000 kalória sem mindegy hogy biből jön össze és hogy hányszor eszel egy nap, és hogy a fehérje, szénhidrát és zsír beviteled aránya hogyan oszlik meg étkezésenként és úgy ámblokk egy nap. Mozogj, fuss rendszeresen és vidd fel a kajád napi 2000 kalóriára és nem esik össze az anyagcseréd sem, és láss csodát még fogyni is fogsz ha az edzésed is jó.

2009. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

imádom a vizet, nekem az édeskevés lenne a napi 5liter(melegbe!!) ha meleg van a 8nekem muszáj:)

enni is jo így, csak érdekelt hogy ettől fogyok e, mert nem akarok nagyon lefogyni, csak a kritikus pontok jöjjenek le, mert különben nem vok elhízva:)

2009. jún. 21. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha szabad megtudnom mit tornázol h. 1 hónap alatt 4 cm-t fogyott a combod? Mert ez az enyémre is ráférne:S
2009. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy orvost nem ártana felekeresni, mert 8 liter víz már nem nomrális. Pláne, ha az "csak" a víz, a leves, meg ilyesmik még nincsenek is beleszámolva. Az is gyanus, hogy combból 4 centit fogytál, holott 53 kilóval indultál, tehát nemsok zsír lehetett rajtad eredetileg se. A csökkent étvágy is lehet tünet. Nem vészmadárkodni akarok, de ez így betegség gyanus...


Ettől függetlenül 1000kcal tényleg kevés hosszútávon, akár jól érzed magad, akár nem.

2009. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Naponta 160g szénhidrátot és 130g fehérjét kell megenned!

Ezt a mennyiséget oszt el 6 étkezésre. Az a jó, ha hetente 1 kg fogysz, ha ennél kevesebb akkor növeld a szénhidrát mennyiségét 20g-al, ha többet fogysz mint 1 kg akkor csökkentsd 20 g-al. A mozgást kezd napi 20 perc kerékpározással, figyelj arra hogy a pulzusod ne legyen több 130-nál! Emellett végezz hei 3x súlyzós eddzést! Az étrended elhetőleg ne szarból álljon! (kakaóscsika, fánk...stb) inkább rizs + csirke, zöldség, kevés gyümölcs. Zéró cukor, délután 4 után ne egyél szénhidrátos kaját, inkább zöldséget. Ha nem bírod bevinni a fehérjét akkor próbálkozz valami táp kieggel!

2009. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát én is megiszok 12 liter vizet nagy melegben mondjuk én 100kg vagyok....

Amúgy a kalóriát magadnak kéne belőni. sajnos ez a 2000-1000 és egyéb kerek számokra a levegőbe belemondani elég kevés. megkéne nézned,h 2000kalóriára hogy reagál a szervezeted 2-3-4 hét alatt. és azok alapján változtatni a kalóriamennyiséget. persze lépcsőzetesen változtatni akkor is és figyelni a változásokat. és az se mindegy, hogy a kalória miből származik. ugyanis 100kalória ami csirkemellből származik nem ugyanúgy hasznosul a testben mint 100kalória cukor.

2009. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12 liter vizet?? azt meg hogy csinálod? Én több vagyok mint 100 kg, múltkor megpróbáltam meginni 2 liter vizet egész nap, az utolsó 2 decit este már sírva nyomtam le, rosszul voltam, felvolt dagadva a hasam a víztől, rossz volt a közérzetem, azt hittem megpusztulok!
2009. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát nekem ez a 12 liter ez mondjuk tényleg extrém meleg napokon van. de 8 aat minimum megiszok. De nekem a 100kg a 175cm-hez az inkább sporttevékenység miatt alakult ki. De nekem meg az a furcsa,h 2 litert nem bírnak meginni az emberek. egy 15éves, 50kilós lánynak (pont mint a kérdező)az egészséges működéshez kellene minimum 2 liter inni.
2009. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!