Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés: mit jelent a...

Gerincferdülés: mit jelent a leírás?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha valaki segítene ezt értelmezni:

"Enyhén fokozott háti kyphosis, balra convex lumbalis görbület, törzs-kar háromszög bo. ellapult."


Milyen gyakorlatokat kellene végeznem, és melyik oldalt erősítsem?


(21 éves aszténiás/ektomorf alkatú lány vagyok.)



2019. jan. 13. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Háti Kyphosis a háti szakasznak a görbülete. Mindenkinek van kyphosisa, ha nincs az kóros, neked ez fokozott, tehát kicsit nagyobb, mint amilyennek lennie kellene.


A lumbalis szintén a gerinced egyik szakasza, a háti után következik, a balra convex jelentése pedig, hogy a görbület nem kifele vagy befelé erős, hanem oldalirányba (scoliosis). (erről itt egy kép [link]


A törzskar hársomszög bo ellapultat sajnos nem értem.



Googleba képek közé keresgélj "kyphosis" szóra és ott a scoliosisról is lesz magyarázat.


A gyakorlatról pedig szintén van egy-két jó könyv, ami magyarázza mit miért. Sajnos hirtelen nem jut eszembe, ha megtalálom pótolom.

2019. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Persze keresgéltem már a kérdés kiírása előtt, de azt nem találtam meg, hogy ilyen esetben melyik oldal az erősebb, melyik húzza el a másikat, és hogy melyiket kellene erősítenem, melyiket nyújtanom.

2019. jan. 13. 13:18
 3/4 Residualcosts ***** válasza:
szia! Azt javaslom azért, hogy konzultálj egy gyógytornásszal, mileőtt bármilyen gyakorlatokat elkezdesz végezni. A leletedet is vidd el, ő is tudja értelmezni Aztán akár otthon is végezheted a gyakorlatokat amiket ad.
2019. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Jövő héten megyek gyógytornára, viszem a papíromat természetesen, csak hajt a kíváncsiság, és reméltem, hogy itt hamarabb kapok választ. :D

2019. jan. 16. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!