Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idegen test a tüdőben, amitől...

Idegen test a tüdőben, amitől nem fulladt meg az egyén, mikortól kezd el gondokat okozni?

Figyelt kérdés

A fiam saját bevallása szerint sokszor rágóval aludt el. Sem az apja sem én nem rágózunk, nem szoktunk venni. A gyerek a zsebpénzéből veszi. Néha úgy rémlett neki, hogy biztos lenyelte a rágót. Ha egy vagy neadjisten két szem rágót mégse lenyelt, hanem félrenyelte volna, az felkeltette volna, ugye (1 szem rágó esetében is)? Kamasz fiúról van szó. Ma félrenyelt egy szem rágót és véletlenül kottyintotta el, hogy ilyet csinál(t), de sajna úgy vette észre a bajt, hogy nem úgy ment a rágó, ahogy kellett volna és valahol megállt, majd elkezdett köhögni, mert megijedt. A mai rágót reményeim szerint felköhögte. Én viszont síkideg vagyok.


Ha mégse nyelte volna le akkor mennyi idő után lehet gyanakodni, hogy idegen test miatt van a baj?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 14. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg olyan retardált vagy, hogy egy ilyen esetben az orvos helyett a GYK-t kérdezed? Végülis igazad van, csak a gyereked tüdejéről van szó.
2019. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam háziorvosnál a gyerekkel, de nem kaptam beutalót, akárhogy kértem. Nem osztotta az aggodalmamat az orvos.
2019. jan. 14. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tüdőre megy azt erős köhögés követi .
2019. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

2019. jan. 14. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy lenyelte, mielőtt elaludt. Ha félre nyeli, erős köhögés kíséri, és a légzése sípol. Mivel a levegő útját nem teljesen zárta el, csak részlegesen.

Ha teljesen elzárja, és nem tudja felköhögni, akkor szürkül, és megfullad, meghal.

2019. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

100%, hogy nem került a tüdőbe!

Lenyelte alvás közben,semmu baja nincs és nem lesz!

2019. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Azt mondta, hogy elalváskor a szájában tartotta a rágót, legtöbbször azzal is aludt el. Elmondása szerint mindig a felső ínye és a száj közé tolta a rágót és elaludt, papíron volt, ami tartotta a rágót. Szerencsés esetben reggel ott volt, ha nem akkor lenyelte.


Nyaklevest ugyan nem kapott, de egy nagyon alapos és hosszú kioktatást, igen.


Mindenki válaszát köszönöm, megnyugtattatok!

2019. jan. 14. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Gyerekek..csinálnak butaságokat :) Mostmár nyugalom, aggódni késő is,és ahogy látod felesleges is.
2019. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!