Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mitől van vagy mivel függ...

Ez mitől van vagy mivel függ össze?

Figyelt kérdés

Lehet cikinek tűnik a kérdés, de hátha van itt valaki, aki tud válaszolni. Az a problémám, hogy előfordul, hogy van székrekedésem de nem értem mitől függ, hogy mikor van vagy nincs. Olyan is van, hogy egyik nap igen, másik nap nem. Bár most pár napig viszonylag normálisan működött, elmentem reggel a wc-re nem is volt már aznap problémám. De az miért van, hogy előfordul, hogy reggel elmegyek a wc-re gond nélkül, de délután esetleg úgy érzem, hogy kellene csak éppen nem sikerül? Pedig ugyanaz napról van szó, azt se lehet mondani, hogy két külön nap.


Már kezdem nagyon unni, hogy ezzel kínlódjak. Pár napig nincs ilyen bajom, aztán megint, de a leginkább ez zavar, hogy miért van ez, hogy reggel így, délután úgy.



2019. jan. 18. 13:32
 1/3 A kérdező kommentje:
A stresszel is összefügghet, gondolom. Például ha reggel nem vagyok stresszes de délután igen, az okozhatja?
2019. jan. 18. 13:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha reggel voltál wc-n, és délután nem sikerül, az nem székrekedés. A székrekedésre leginkább az jellemző, hogy nagyon kemény a széklet, ezért nehéz vagy fájdalmas az ürítés. Nem a gyakoriság a lényeg, bár krónikus székrekedés esetén előfordul, hogy több napig sem tud valaki wc-re menni.

Tehát azt figyeld meg, milyen a székleted: ha kemény, bogyós, akkor valamit tenned kell. Az étrendedről nem tudok semmit, van, hogy több rost kell, van, hogy pont kevesebb. Elég folyadékot is kell inni. Akkor menni wc-re, amikor jön az inger, nem inger nélkül (pl. sokan azzal kezdik a reggelt, hogy ráülnek a wc-re, ha kell, ha nem, és erőlködnek - ismerek olyan embereket, akik félórát képesek ott ülni és várni, lesz-e produktum). Ha jön az inger, bárhol vagy, ne tartogasd sokáig. Ha ülőmunkát végzel és otthon is sokat üldögélsz, akkor mozogj többet. Megfelelő testtartás a wc-n (lábak alá kis sámli, kicsit előredőlni). Ha ezek még nem segítenek, jó a lenmag, este 1 teáskanál egy nagy pohár vízzel reggelre általában meghozza a hatást.

A túlzott stressz is okozhat székrekedést, de szerintem ott más okok is közrejátszanak, ld. fent.

2019. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A székelés rendje normálisan reggel van, de ez nem mindig jön így be. Ahhoz, hogy sikerüljön eleget kell enni, inni, mozogni. Azételek közt legyen bőven rost, zöldség, gyümölcs. Ha van inger és nem jön semmi akkor valószínű, hogy kevés a széklet a végbélben. Amíg ez a legfőbb probléma a kakálás körül addig szót sem érdemel. Van más is akinek így van
2019. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!