Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki használ hörgőtágítót!...

Aki használ hörgőtágítót! Nektek mennyire vált be sportoláshoz?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy nem működnek rendesen a horgoim es ezért ventolint írtak fel. Csak sportolás közben érzem hogy nincs rendben valami amugy nincs gond.

Hobbi szinten focizok es 10 perc után mar a fülemen veszem a levegőt. A kondim kb mint egy 50-55 éves embere, pedig 22 vagyok, minimális 2-3 kg-os felesleggel.

Szoval felírta az orvos es azt mondta ettől sokkal jobban fogok bírni meg utana is olvastam es valóban jelentősen növeli az állóképességet. Viszont en semmit nem érzek, ugyanúgy nincs levegő es nagyon hamar kifulladok. Pedig jól fújom be. Másnak se vált be? Konkrétan annyira jo ez a szer h a profi sportolóknal dopping listás. Akkor nalam mi lehet a baj? Lehet kardiologia még de en úgy érzem a tudovel van gond.


2019. jan. 18. 22:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ez a Ventolin mennyire számít erősnek? Mert lehet az a gond, hogy gyenge. Nem tudom lehet úgy van mint a fájdalomcsillapítóknál hogy van sok fele a gyengetol a nagyon erősig es nekem erősebb kellene.
2019. jan. 18. 22:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég fura, a Ventolin egy rohamgyógyszer, fulladásos rohamoknál kell alkalmazni, nagyon erős, de csak rövid ideig, pár percig hat (ez alatt el kellene múlnia a fulladásos rohamnak). Nagyon terheli a szívet, úgyhogy az, hogy valaki ezt rendszeresen sporthoz használja, elég fura.


Nekem felírtak egy hosszú távon ható hörgőtágítót, ami kb. pár nap után kezd hatni, de egész nap hat (Alvesco) + a Ventolint fulladásos rohamok esetére, de csak akkor. Ez a kettő együtt így jó sporthoz is (bringázok meg saját testsúlyos edzés). Lehet, hogy más a problémánk, nem tudom, de nekem a pulmonológus kihangsúlyozta, hogy nehogy napi szinten használjam a Ventolint...


22/F

2019. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
En sem napi szinten használom csak heti 2-3 alkalommal sport elott 2-3 fujas de sajna nem ér semmit.
2019. jan. 19. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!