Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csinálják úgy az üléseke...

Miért csinálják úgy az üléseket, hogy a fejrész kitüremkedőbb, mint a háti?

Figyelt kérdés

Pl autóban a fejtartó is sokkal előre állóbb,mint a háti, ami már szinte hátra kanyargó? Szintén így van vonatokban, buszokban. Nekem borzasztó kellemetlen,hogy kiegyenesedve ülnék és ugyanolyan szinten tartanám a fejem is mint a hátam,de ezek a h*lye székek nyomják előre a fejem? Ilyesmiről beszélek.

[link]


2019. jan. 20. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg azt a nyakhoz kell illeszteni, nem a fejhez.
2019. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, azt a fejhez kell. És természetesen azért van így, mert az ülésben nem szögegyenes háttal kell ülni, meg nem is úgy, mint, amikor elterülünk a tv előtt. A fejnek előbbre kell lennie, a kocsiba pl eleve jó 10%-kal nagyobb úgy a látótér előre fele.
2019. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De nem értem miért kell előrébb legyen a fej. Nekem amúgy is kissé elferdült a gerincem, ha nem figyelek oda a tartásomra előre görbülve állok kb mint egy ? Jel.

Ezek az ülések meg ugyanilyen előredőlt helyzetre kényszerítenek, miközben én egyenesen szeretnék ülni.

2019. jan. 21. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz már meg egy ülést. A háttámla hátrafele dől 5-10 fokban. A fejnek nem ennek a folytatásában kell lennie hátradőlve az ülésen.
2019. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Épp ezaz. Ha már a hátam hátrafele dől annyi fokban, akkor a fejem minek nyomja előre?! Legyen egyenesen, ne görbüljön a hátam se. Vagy akkor a támasz max a nyaknál legyen,hogy a hátamtól felfele egyenesen egy vonalban legyen a fejem,ne előredőlve.
2019. jan. 21. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem ilyen kis vaságyastól is csak 45 kilós lányka vagy, akinek se válla, se háta, akkor a hát nem szögegyenes.

Nézd meg itt az első rajzot:

[link]

Hosszabbíts meg a háttámla vonalát felfele. Na ugye.

2019. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen ezzel egyetértek, az a kis deréktámasz kell. Ez a szék rendben van. De pl buszokon,vonatokon a hosszabbított változat van, ahol a felső rész kitüremkedik és a fejed nyomja előre.

A képen is a lapockánál, a váll kb egyvonalban van a fejjel. De azok a székek felső kitüremkedő része előrébb tartják a fejet, hogy kb meggörnyedve ülsz.

Más lenne ha az a rész a nyakat támasztaná alá. Ilyenről beszélek. [link]

Ha a nyaki részt töltené ki akkor oké lenne,de miért kell igy előre nyomnia a tarkót? Vagy max a két métereseknek lenne a nyakánál az a kis bizbaz, de nekem pl a 1,75 méteremmel kényelmetlen és meggörnyedve késztet ülni. Csak én érzem igy?

2019. jan. 23. 08:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebből a képből nehéz megállapítani, hogy a támla egyébként mennyire dől hátra, de a fej esetében úgy kell elképzelni az ideális esetet, hogy a fej leghátsó része van a fejtámla aljánál kb. Nyilván minden méretre nem lesz jó, az biztos.
2019. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy helyes tartás, nézd meg itt is hogyan áll.

2019. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!