Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Járt már más is így antibiotik...

Járt már más is így antibiotikumos kezelés után?

Figyelt kérdés
2 éves antibiotikumos kezelés után seborrheás lett az arcbőröm. Bőrgyógyász szerint hajlam kérdése, hogy kijön-e de szerintem ez az ab. miatt van. Tudvalevő, hogy a tönkrevágott bélflóra és a bőrbetegségek kialakulása között sok esetben szoros összefüggés van. Aki tapasztalt magán hasonlót, talált valamilyen megoldást? Tudom, hogy gyógyszeres megoldás nincs a seborrheára, de talán egy étrendváltás, vagy valami más segíthet?
2019. jan. 20. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
aip diéta(autoimmun prokoll, érdemes könyvet beszerezni mint az interneten utánanézni)+ terápiás csontleves+d3 k2 vitamin(legjobb a csepp)
2019. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem Zynerit hozta rendbe, gyakorlatilag már első pár napban elkezdett javulni.
2019. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A Zyneritet ismerem, de úgy tudom, hogy azt aknés bőrre való. Segít seborrheánál is?

2019. jan. 20. 15:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam a Zynerit betegtájékoztatóját, és aknés bőrre írja fel a bőrgyógyász, így nekem nem használna. Nem szeretnék már tüneti kezelést sem, inkább a probléma gyökerét szeretném megoldani. Mindenestre köszönöm a tippet, a fent említett diétának is utána fogok nézni. Köszönöm!
2019. jan. 20. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, azt gondoltam számodra is jó, nekem mondták, hogy seborrheás dermatitis okozza a problémáimat (egyértelműen azért jöttek ki rajtam ezek az aknék az arcomon) és ez rendbe hozta. Ha neked más jellegű akkor elnézést.

Egy kezelés kb. fél évre megoldja a problémát, vagy még tovább, pl. párás idő stb is kihozhatja nekem, nem tudom, neked milyen jellegű van.

2019. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, mert egyik adódik a másikból sajnos. Nekem nem alakul ki akne, "csak" vöröses viszkető helyi elváltozás.
2019. jan. 20. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!