Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális egy újszülöttnél,...

Normális egy újszülöttnél, hogy nem nagyon alakít szemkontaktust?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan kicsikkel volt dolgom, akik már másztak. Rajtuk észrevettem, hogy mindenkit hosszan néznek, követik szemükkel a cselekvényeket, nevetgélnek, rugdosnak, mindenféle arcokat "vágnak".

Amit azonnal észrevettem a kicsin, hogy síráson kívül nem nagyon kommunikál a külvilággal. Amikor "bemutatkoztam" neki, csak percek elmúlásával nézett felém, de akkor se volt kifejezetten szemkontaktus. Aki puszilgatta, annak az arcánál mozgatta az fejét, mintha emlőt keresne, de semmilyen arckifejezést nem látni rajta, míg más babáknál milliónyi fajta reakció felfedezhető, a huncut vigyortól át, a megilyedt sírásig. Ezen a kicsin viszont a sírás is csak hang formájában jelenik meg. Se összehúzott szemkörnyék, ráncolt homlok, semmi.

Túlaggódom vagy van okom aggodalomra(mégha nem is az én gyermekem...)?


2019. jan. 28. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Az újszülöttek rövidlátók, és valóban csak a kúszás, mászás kezdetére élesedik ki a látásuk. A szemkontaktust a 2-3. hónapban kezdik felvenni, akkor jelenik meg a szociális mosoly, ekkorra tudják koordinálni egyszerre mindkét szemüket.
2019. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy újszülött nem "lát", csak a fényt érzékeli. Hogy észrevegyen valamit, ahhoz hosszú agyi fejlődésen kell átmennie.
2019. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fejmozgásával kb csak az anyamellet keresi
2019. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!