Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amit tudunk orvosi tudományról...

Amit tudunk orvosi tudományról meg gyógyszerekről menyi helyet foglalna ell kb 2 tb ráférne? Leírni programra összes gyógyszert kb

Figyelt kérdés
gyógyszer,orvosi

2019. febr. 1. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ennél komplikáltabb, szerteágazottabb, összetettebb tudomány, van amit hosszabban kell leírni, stb.
2019. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél jóval több, kémiai anyagok, hatóanyagok, hatóanyag kombinációk, gyógyszerek, alkalmazási terület, mellékhatások, előállítás... stb ez már hatalmas tudásanyag, nem beszélve arról, hogy folyamatosan fejlődik.

Az orvostudomány maga pedig megint csak kimeríthetetlen, mivel még mindig vannak az emberi testnek olyan részei, aminek a működése, hatásmehanizmusa még nem tisztázott.

2019. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszer keresőben minden gyógyszer le van írva .
2019. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mondjuk gyógyszerek menyi terát helyet foglalnának el :)
2019. febr. 1. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb winyót vegyél.
2019. febr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kémiailag leírjuk akkor kB mennyi hely kell nekik?
2019. febr. 2. 08:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább petabyteban számolnám
2019. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Mi ez a marhaság? Mégis hogy értve mennyi tárhelyet használ? Ha wordbe írjuk, kicsit más, mint notepadba. Vagy legyen pdf? Mi legyen? Illusztráljuk is? Ha igen, hogyan, mivel, mekkora méretben? Ha nem illusztráljuk, írjuk körül ugyanazt, amit illusztráltunk volna?

Mennyire kell pontosan körülírni akkor? Egyáltalán hogy fogalmazzunk? Sok töltelékszó, körmondatok, redundancia? Vagy tőmondatok, szinte csak címszavak, semmi redundancia? De ha semmi redundancia, hogy utalunk az összefüggésekre? Legyen valami kód rá, hogy hivatkozhassunk, vagy akár simán lsd 64. oldal 2. bekezdés? De ha ilyen van, már olyan formátumban kell nézni, ahol értelmezhető oldalszám, bekezdés. Vagy használjunk helykimélőbb formátumot és jöhet a redundancia?

A szupportáló tudományokkal mi van? Kémia, biometria, akármi? A gyógyszerek adatbázisába mellékeljük az összes releváns tanulmányt? A teljeset? Ha igen, ábrákkal? - megint formátumkérdés. Az ábrák kizárnak formátumokat. Vagy legyen csak az absztrakt? Vagy csak utaljunk rá? Vagy csak az eredmények kellenek?

Kell teljes kémiai szerkezet, előallítási mód, minden?

Apropó ha egy tanulmány több gyógyszert vizsgál, mindhez betegyük? Vagy csak egyhez, a többi utal rá? - megint redundanciakérdés.


És szerintem a felmerülő kérdések 1%-át ha leírtam. És a válaszok fényében sok tízezer, vagy akár százezer százalékot változhat a helyigény. Szóval összességében ennél értelmetlenebb kérdést még nem nagyon láttam itt gyk-n.

2019. febr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!