Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi az igazság abban, hogy...

Mi az igazság abban, hogy Amerikába repülve orvosi igazolást kell vinni azokról a magunkkal vitt gyógyszerekről, ami ott nem kapható (pl. fogamzásgátló, fejfájás csillapító)?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A repülőn adnak majd egy kitöltendő papírt, amin feltüntethetsz különböző magaddal szállított dolgokat. Én általában semmit sem írok be. Sose nézték még.

Ha nem nagy mennyiségben viszel, a kutyát se fogja érdekelni.

2013. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha de soha ne írj be hamis dolgot a belépési papírra! Ha mégis ellenőriznek és rosszul töltöd ki a papírt, akkor durván megbüntetnek. Hülyeség behazudni dolgokat, a gyógyszer nem egy nagy dolog én magát a recpet másolatát viszem magammal, igaz, hogy nem angolul van, de rajta van a nevem a gyógyszer neve mást nemigen szoktak kérni (ha nem visszel gyanúsan sokat). Ha nincs recepted csak sima vény nélküli gyógyszer, akkor csak simán berakom a táskámmba nem sokat csak annyit ami az útra kell. Ha mondod, hogy Ibuprofen, akkor tudják, hogy az fájdalomcsillapító, mert kb. minden országban ismert az ilyen alapú fájdalomcsillapító.
2013. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem akarok hazudni, trükközni. Tényleg csak a havi fogamzásgátlóról van szó, esetleg 1-2 szem tabletta fejfájásra. De az jó ötlet, hogy vigyem a recept-másolatot.
2013. jún. 30. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Új-Zélandra utaztam így (amikor ellenőriztek), mivel migrénem van elég erős fájdalomcsillapítókat is viszek. Új-Zélandon a karantin miatt minden csomagot ellenőriznek megérkezéskor (átvillágítják), ott simán elég volt a recept másolata. Általában a gondot a nagy mennyiségű kábító hatású fájdalomcsillapító, altatók (nem sima vény nélküli) illetve a teljesítményfokozó szerek okozzák.

Amerikáról csak Kanadából van infóm, de ott nem volt semmi ilyesmi ellenőrzés nem kértek receptet és nem is kérdeztek rá a gyógyszerekre.

2013. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szuleim minding minimum 2 honapra jonnek latogatni. Mindketten gyogyszereket szednek, apu szivgyogyszereket, anyu vernyomasra.

Ketten, ket honapra, igen rendes mennyisegu bogyot hoznak, megse volt soha ebbol problemajuk. En mindig irok egy meghivolevelet, amiben leirom, hogy meddig maradnak. Ebbol kideritheti a bev.tiszt, hogy azert hoznak ennyit.


Fogamzasgatlora, fajdalomcsillapitora szuksegtelen papirt hozni. En utaztam mar ugy is, hogy fel evi fogamzasgatlo volt nalam, meg 2 doboz algopyrin. A kutyat nem erdekelte!

2013. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2013. júl. 2. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!