Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 30 év körüliek mekkora...

A 30 év körüliek mekkora részének kell (ene) rendszeresen gyógyszert szednie?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a fogamzásgátlásra gondolok.


Magas koleszterinszint, 2-es tópusú cukorbetegség, magas vérnyomás, reflux, autoimmun betegségek, mindennapokat megkeserítő allergia, stb.


2019. febr. 4. 11:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a kérdés is elment abba az irányba, hogy látatlanban az én életmódomat bírálják a válaszolók (amiről persze semmit se tudnak). Nem ez volt a kérdés.
2019. febr. 4. 16:47
 12/15 anonim ***** válasza:
26%

Elmúltam már 40, a baráti köröm is kb. ennyi idősekből áll, talán 10%, akikről tudom, hogy rendszeresen szednek gyógyszereket, a többiek csak akkor, ha éppen betegek.

Én több mint 3 éve nem vettem be semmilyen gyógyszert, volt pár nyavalyám, amit jobb étrenddel és életmóddal sikerült megszüntetnem (pm alulműködés, allergia, ekcéma, IR). A gyógyszerek túlnyomó része nem a betegséget szünteti meg, hanem csak tüneti kezelésre jó, ha jó. Nem hiszek abban, hogy a folyamatos gyógyszerszedés a megoldás a krónikus betegségekre, az okokat kellene időben megszüntetni, ha már a betegséget megelőzni nem sikerült.

2019. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jaaaj kérdező ne foglalkozz velük!

Mindjárt jönnek a napenergiával táplálkozók, aztán a vegánok stb. Kamu!


Ápolónőként látom, hogy az emberek bőven több, mint fele rendszeresen szed gyógyszert nem kis problémákra. És

vannak akik nem akarnak, nem fogadják el, de kellene nekik. És vannak akiknek fogalmuk sincs a bajaikról... Általánosságban minden 3. ember szed valamit önként vagy orvosi indokkal.


Természetesen idejében felismert nem túl nagy bajokat lehet alternatív módon kezelni, de nagyon szerencsés az akinek ez elég.

Aki vitamint szed mégis mire, azt írta egészségesen táplálkozik kiegyensúlyozott életet él. Akkor nem kell vitamin.:)


Egszséges embernek kizárólag napi 2-3L vizre, 1000mg C-vitaminra és rendszeres mozgásra van szüksége.

Plusz vitamint az szed, akinek pótolni kell, mert nincs. Ez tehát így igen nagy ellentmondás kedves kommentelők.;)

2019. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok se orvos, se ápoló, nem értek nagyon se a biológiához, se a kémiához. Egyszerűen azt a módszert alkalmazom, hogy megnézem, hogy mit csinálnak azok az emberek a környezetemben, akik nem járnak sűrűn orvoshoz , meg patikába. Ha nekik működik, akkor nekem is működhet. Nincs ebben semmi varázslat.


Hiába olvasok el 100 cikket a vitaminokról, úgysem fogom megtudni, hogy mi az igazság, minden cikkre jut 100 másik cikk, ami az ellenkezőjét bizonyítja be és ugyanolyan logikusnak tűnik a laikusok számára. (és bocs, de szerintem egy ápoló is csak laikus, nem hinném hogy ápoló maradna, ha teljesen átlátná az emberi szervezet bonyolult működését és mondjuk meg tudná állapítani, hogy milyen biológiai és kémiai folyamatok játszódnak le mondjuk 2000NE D3 + K2 beszedése alkalmával a szervezetben)


U.I.

A reflux legtöbb eseten a túl kevés/túl gyenge gyomorsav eredménye. És ezt sem onnan tudom, hogy 7 évig egy laborban kísérleteztem kémcsövekkel, hanem láttam olyan embereket, akik savlekötőt szednek és még mindig kínlódnak vele és láttam olyanokat is, akik rendbe rakták az emésztésüket és már rég elfelejtették, hogy volt valaha ilyen nyűgjük.

2019. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon eltértünk a tárgytól.



Én amúgy olyanokat látok, akik nem tudjákk hogy a megfázást vírus/baktérium okozza és fertőz, azt hiszik, szimplán a hidegtől van. "Elkaptál valamit?" "Szerintem nem, nem vírus v baktérium, csak fáztam ekkor meg ekkor"

Tömegével olyanokat, akik szerint a sport csak a fogyás miatt kell (sőt, olyat is mondtak, hogy aki vékony, annak minek sport)

Az emberek szerint nátha=influenza, hiába mondják minden évben többször el, hogy nem.



Az embereknek fogalmuk sincs a saját testük működéséről.



Egyébként olyanokat is látok, akik vékonyak, nem esznek zsírosat, esznek zöldséget-gyümölcsöt és magas a kolesszterinszintjük

Egészségesek, akik nem törődnek az egészségükkel

Betegek, akik törődnek. Pláne a fiatalon rákosok is közülük kerülnek ki.

2019. febr. 5. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!