Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 30 év körüliek mekkora...

A 30 év körüliek mekkora részének kell (ene) rendszeresen gyógyszert szednie?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a fogamzásgátlásra gondolok.


Magas koleszterinszint, 2-es tópusú cukorbetegség, magas vérnyomás, reflux, autoimmun betegségek, mindennapokat megkeserítő allergia, stb.


2019. febr. 4. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Már közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz.

Nincs semmilyen krónikus betegségem, problémám. Semmilyen gyógyszert nem kell szednem.

2019. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem többnek, mint akik most szedik. Sokan el se mennek orvoshoz, azt se tudják ha valami lappangó/kialakulóban lévő bajuk van.


Én kb 25éves koromig nem szedtem semmit, mert nem nagyon jártam orvoshoz...aztán 1x elmentem egy komolyabb kivizsgálásra és bummm 9féle bogyót és kiegészítőt szedek 4éve mér.:(

2019. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*4éve már
2019. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem is.



Igazán lelkiismeretesen én se járok orvoshoz.



Koleszterinre alakul, hogy szedni kelljen, a refluxot már réges-régen ki kellett volna vizsgáltatnom, de az se segít a helyzeten, hogy a háziorvos nem küld el csőnyelésre, hanem maga gyógyszerez. Egy magánba munkáltató útján el tudnék menni, de magamat vegyem rá a csőnyelésre?

Van egy tünetem, ami talán a refluxtól van, orvosok se tudják biztosan, de ha nem attól, akkor arra is kellene gyógyszer.

Továbbá ha lelkiismeretes lennék, kivizsgáltatnám a hallásomat is, mert egyértelműen rossz a beszédértésem. Ha valaki halkan beszél pl alapzajban, tuti nem értem.


Szóval így. :D



Egyébként a fentiről tényleg érdekelne statisztika, de nem tudom, készült-e egyáltalán.


Mindig az 50-60 év felettiekről van szó, ha krónikus betegségek, pedig mi se vagyunk egészségesek. A környezetem legalábbis nem igazán az.

2019. febr. 4. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
76 éves vagyok. Semmilyen gyógyszert nem szedek. Saját hajam van, és szemüveg nélkül olvasok. Végigdolgoztam az életemet. Mostanra már csak számítógépezek, internetezek.
2019. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért az túlzás, hogy aki nem szed, annak is kéne, csak nem tud róla. Én tudom, hogy nincs semmi problémám. Szoktam ellenőrizni, ellenőriztetni alap dolgokat, mint vércukor, koleszterin, vérnyomásmérőnk van is otthon. Allergiám vagy más problémám sincs, nyilván észrevettem volna, pl. egy refluxot. És az ismerőseim nagy része is ilyen. Inkább az a ritka, akinek kell valamit rendszeresen szednie.
2019. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát az én ismerősi körömben van vagy 40-50%, akinek kell és az én problémáim még enyhék azokhoz képest.
2019. febr. 4. 12:21
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

40 éves vagyok, van 3 kicsi gyerekünk (legnagyobb 7 éves). Nem járunk gyógyszertárba. Vitaminokat szedünk, odafigyelünk a táplálkozásra. Nálunk nincsenek betegségek, még megfázás se.

Az ismerőseim kb. 30%-a szed vitaminokat és odafigyel, ők sem betegesek. A többieknek mindnek van valami nyűgje, rendszeresen szed valami patikai készítményt.


A fent említett "betegségek" mindegyike (koleszterin, reflux, stb) egy kis odafigyeléssel szépen helyrehozható orvos és orvosságok nélkül is.

2019. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Pedig nem minden esetben.

Nekem a koleszterinre rögtön mindenki mondta, hogy zöldségeket esznek, semmi zsírosat és mégis... Amikor a patikában megvettem az Omega3-at, a gyógyszerész is mondta, hogy szerinte nem fog használni, csak majd a gyógyszer.


A reflux pláne. Főleg ha nem is a gyomorsav mennyisége a legfőbb gond, hanem az, hogy nem záródik megfelelően a gyomorszáj és ezért jönnek vissza a szép dolgok....



Legalább kivizsgáltattad, hogy milyen vitaminból vagy ásványi anyaból, nyomelemből van hiányod? Elég azokat szedni, de itt se a táplálékkiegészítő a legjobb megoldás...

2019. febr. 4. 13:02
 10/15 A kérdező kommentje:

Na jó, megpróbálok majd utánakeresni.

Szerintem ilyen felmérés nincs, főleg, mert mint pl én se nyelem le a csövet, sokan mások se mennek orvoshoz meg jaj,én nem szedek gyógyszert stb...

2019. febr. 4. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!