Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum tablettát semmiké...

Antibiotikum tablettát semmiképpen sem lehet összerágni?

Figyelt kérdés
Orvosom felírta az Aktil Duo nevű készítményt, én viszont valamilyen pszichés oknál fogva nem tudok lenyelni tablettákat, egyszerűen megakad a nyelvemen és hiába iszok meg akár 1 liter vizet (túlzás nélkül), akkor se megy le. Ezért általában a gyógyszereket össze szoktam rágni. Ennél azonban azt olvastam, hogy egyben kell lenyelni, maximum ketté lehet törni. (Nekem az se segít, még úgy is hatalmas).
2019. febr. 4. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről tájékoztatni kell az orvosod, vannak megoldások.
2019. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit ketté lehet törni, azt össze is lehet rágni. A retard tabletták azok, amiket nem lehet szétrágni.

A szirupokkal meg felnőtt ember esetében ne szarozzunk már.

2019. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, oké, de hát most ha nem tudja lenyelni, akkor nem tudok jobbat. Állítólag van lenyelés könnyítő zselé is.

Én nem értek hozzá, csak annyit amennyi a papírján van, és ott az van, hogy ketté lehet törni, de arról nincs szó, hogy szétrágni szét lehet-e, de egyébként gondolom igen.

2019. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!