Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékfájós vagyok, ülni vagy...

Derékfájós vagyok, ülni vagy állni jobb?

Figyelt kérdés

Ülőmunkát végzek, arra gondoltam, vennék valami állványt a laptophoz, hogy állva (is) tudjak dolgozni. Viszont lehet az állás is okozhat derékfájást...


Mit tanácsoltok? Valaki esetleg megoldotta ez a problémát?



2019. febr. 8. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik u.n. térdeplőszék, amit ilyen esetekre fejlesztettek ki, nekem nem vált be. A legjobb, ha ez ember beiktat gyakori sétát. Esetleg próbálj meg egy kemény teniszlabdát benyomni a derékszíj alá megfelelő helyzetbe, ha nagyon fáj a derekam, ez nekem mindig beválik valamilyen mértékben.
2019. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az állástól még jobban fáj a derekam. Igazából az ülés sem segít rajta. Állítólag a denevér padon jó lógni minden nap pár percet, az sokat tud segíteni, de még nem próbáltam, és nem is akarok venni, mert drága és nincs hova tenni.
2019. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinte keress fel egy gyógytornászt, meg kéne erősíteni a hátizmokat. Vagy járj el úszni.
2019. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sok ülés nem jó. Annál rosszabb már csak a sok állás, bárki bármit mond. Rendes széket kell venni, ami egy autósüléshez hasonlít, nem ezeket a merev, vékony műanyag vackokat.
2019. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Görgős irodaszéknél ez lehet mellékhatás. Amióta egy ebédlő széken ülök elkerül a hátfájás :)
2019. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!