Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy valójában balkezes...

Lehet, hogy valójában balkezes vagyok?

Figyelt kérdés
Kiskoromban, nem tudták eldönteni, hogy milyen kezes vagyok, mert még ovi nagycsoportban is két kézzel csináltam mindent, ha pl.: ettem a levest bal kézzel, és elfáradt folytattam jobbal, vagy fordítva. Ahogy bekerültem általánosba a tanérnő mondta, hogy írja a jobbal. Egész általánosban gondom volt az ocsmány írásommal. Kb.egy éve észrevettem, hogy a bal kezem, sokkal, de SOKKAL erősebb a jobbnál. Megpróbáltam ballal írni is teljesen jól megy, csak fárad. Lehet hogy eredetileg bal kezes vagyok csak a jobbra szoktattak rá? :D

2018. máj. 19. 13:01
 1/5 I noor Y válasza:
63%
Ennek a lehetőségnek a valószínűsége nem figyelmen kívül hagyható
2018. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Melyik kezedben fogod az ollót, kést, tűt? Meg lehet tanulni jobb kézzel írni egy balkezesnek, de a finom motorikus mozgást kívánó dolgokat általában továbbra is bal kézzel csinálják. Engem is átszoktattak a jobbkezes írásra, a horgolótűt is jobb kézben fogom, mert édesanyám úgy tudott megtanítani. Viszont csak bal kézzel tudok varrni, azzal fogom az ollót, a kést, a pingpong ütőt, tollasütőt, a fakanalat és amikor kosárlabdázni kezdtem, a labdát is bal kézzel vezettem.
2018. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy igen. Másik lehetőség a keresztdominancia. Ennek lényege, hogy nincs domináns oldalad. Ehhez tudni kellene, hogy melyik a vezérszemed, domináns füled stb.

A kezednél is tudni kellene, hogy pl. melyikkel nyitsz ki befőttes üveget, melyik kézben fogod az ollót, tűt stb.

Nekem keresztdominanciám van, az egyetemen derült ki. Nincs különösebb jelentősége, de ha azt mondják nekem, hogy tegyem fel a bal kezem, el kell rajta gondolkoznom még ma is. Én bal kézzel írok, de sok olyan dolog van, amit jobb kézzel csinálok (szerencsére nem szoktattak át) a jobb a domináns szemem, a bal a domináns fülem.

Ha gondolod, utánajárhatsz ennek is.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de az utóbbi talán 10-15 évben már iskolaérettségi vizsgálatnál igyekeznek kideríteni, hogy melyik oldal a domináns, nem bízzák a véletlenre, hogy melyik kézzel tanítják a gyereket írni.

2018. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van 10-15 féle eszköz, amit szokványos esetben adott ember mind ugyanazzal a kezével használ, legyen az a bal vagy a jobb. De nálam is ez teljesen megoszlik, van, amit ezzel, van, amit azzal használok, szóval nem egyértelmű a kezességem, van ilyen. Ennek van olyan előnye, hogy egyszerre tudok jegyzetelni, miközben a másik kezemmel fogom, és mozgatom az egeret. Illetve vannak olyan munkák, ahol egyszerre két szerszámot (vagy szerszámot + munkadarabot) kell precízen igazítani, ami nekem természetesnek tűnt, mígnem láttam, hogy akinek csak az egyik keze képes precíz munkára az hamar problémákba ütközik, képtelen szépen dolgozni. Vagy kétszer annyi idő, vagy másik ember segítsége kell.
2018. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kést a jobban, ollót, mai napig jobban, és balban egyaránt. Varrni nem szoktam.. :D A befőttes üveget csak bal kézzel nyitom ki. A bal a domináns szemem. Sokszor velem is előfordul az, hogy a jobb kezem rakom fel amikor a balt mondják.. és fordítva. Általánosban azt mondta a tesitanárom, hogy biztos mozgás kordinációs hiba.


15/f

2018. máj. 19. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!