Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megálhattam a növésbe?

Megálhattam a növésbe?

Figyelt kérdés
14/f vagyok januárba töltöttem 14et és elég későn érő típus vagyok.2 hónapja 168 cm magas vagyok 1 centit nem nőttem pedig előtte rendesen nőttem minden hónapban legalább 1-2 centit.Nem hiszem hogy ez lenne végleges magasságom mert még nagymamám is magasabb.Anyám is kb ekkora faterom pedig 177 cm.Szóval kizárt hogy ilyen kis termetű legyek.Ez normális hogy így megáltam? Fogok még nőni? 1 hónapja járok kontiremebe előtte otthon edzegettem és ott hallotam hogy előfordulhat hogy nem növök meg és csontjaim nem nyúlnak tovább ha sok izmot szedek fel rájuk.Meg ilyeneket hallotam meg ennek az ellenkezőjét is hallotam...Szóval nem tudok mit kéne tenni.Kaja rendben van egészségesne és sokat táplálkozok nem cigizek alkoholt semmit nem fogyasztok...Mitöl lehet ez és visszafordítható e? eléggé aggaszt :S
2010. júl. 1. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi! A testnövekedés nem folytonos. A fiúk leggyakrabban 14 éves koruk után nőnek meg hirtelen akár 10-15 centit is nyáron, amikor sokat mozognak, sportolnak, esetleg segítenek a családi építkezésen vagy a kertben. Lényeges a sok mozgás, mert a férfias izomzat, a felnőtt férfiakra jellemző testarányok a sok mozgástól, a fizikai igénybevételtől alakul ki. Ha teheted, ne konditerembe járj, hanem inkább az úszást válaszd (az segít a növekedésben), esetleg a kosárlabdát vagy a röplabdát. Mindenesetre ha van rá lehetőséged, mozogj sokat a szabad levegőn, kertészkedj, segíts egy építkezésen. Tudom, hülyén hangzik, de hidd el, jót tesz.
2010. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg.
2010. júl. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolso szerint miért???
2010. júl. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!