Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS lehet hogy infarktust kapok?

SOS lehet hogy infarktust kapok?

Figyelt kérdés

Egy hét két napja álmodtam valami ilyesztőt, és elkezdett eléggé fájni meg félreverni a szívem(az amúgy eléggé stresszes nap volt). Ez pár perc után elmúlt, viszont azóta is érzek a szívemben egy nyomást, ami hol erősebb, hol gyengébb, de ezen kívül gyakran eléggé levert vagyok, illetve néha légszomjam van meg köhögök is.

Szerintetek 16 éves fiúként mit csináljak?

Az a helyzet, hogy baromira félek, mert több olyan sztorit hallottam már, hogy 1-2 hét mellkasi fájdalom után infarktust kaptak emberek.

Ilyenkor hova lehet menni? Sürgősségi? Mert sima kardiológiára időpontot se tudunk kérni mert nem veszik fel(de ha fellvennék akkor is min. 1 hónapot várni kéne).

Előre is köszönök minden segítséget!



2019. febr. 22. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem a 112-t hívod ha szerinted életveszélyes is lehet az állapotod???


Szerintem ha a vonat levágná a lábad te még akkor is kiírnál egy kérdést a gyk-ra, hogy most mit csinálj.

2019. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen korban egyátalán nem gyakori,de talán még elő sem fordul a sziv infarktus .

A háziorvosodnak mond el a problémáidat.

2019. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: a 112 akut esetekre van, nem általános problémákra, és ilyen problémákra szerintem nem is szabályos kihívni.


#2: szerinted elég az ha a háziorvosomnak szólok? Az ok hogy nem gyakori ilyen korban, de ez még egyáltalán nem zár ki semmit...

2019. febr. 22. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
szia, ez eléggé pánikrohamnak tűnik így első olvasásra, a nyomás a szívedben, meg a légszomj pedig a szorongás elég gyakori velejárói. sokat stresszelsz? ha sokáig marad ez az állapot, mindenképpen el kellene menni orvoshoz
2019. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudat alatt még az álom hatása alatt lehetsz,ez is lehetséges .
2019. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3: köszi, de milyen orvoshoz?? Alapvetően erre irányult a kérdés!
2019. febr. 23. 07:52
 7/8 anonim ***** válasza:
először is a háziorvosodhoz, mondd el neki részletesen az összes tünetet, amit eddig tapasztaltál, ezután majd ő eldönti, hogy továbbküld-e pszichiáterhez, vagy csak felír valamit neked. a lényeg az, hogy mindenképpen menj el, ha nem javul a helyzet
2019. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Majdnem 2 évvel később, kicsivel értelmesebb emberként írok.

Pánikrohamot kaptam, több alkalommal is. Semmi bajom nem volt, nem haltam meg nem kerültem kórházba.

Abban az időben amikor ezt a kérdést írtam, nagyon durván stresszeltem. Azóta voltam pszichoterápián, és nagyon sokat segített, egyszer sem volt pánikrohamom utána (lassan egy éve fejeztem be).

2021. jan. 21. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!