Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire "durva" a véradás?

Mennyire "durva" a véradás?

Figyelt kérdés

Pontosabban utána.


Sajnos nem fog tudni senki velem jönni hogy hazakísérjen.


Egyáltalán szükséges ez? Szédelegni fogok, vagy nem fogom ennyire megérezni? (mondjuk csak fáradtabb leszek vagy ilyesmi)


Első véradás, 20 éves nő vagyok.


2019. márc. 10. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Senki meg nem mondja, hogy hogyan fogod érezni magad utána. Minden véradás más. Ha eszel-iszol eleget előtte és nem hulla fáradtan mész oda, az már félsiker. De volt már olyan életerős edzett férfiember aki görcsrohamot kapott a felénél és van olyan 50 kg-s 18 éves vegetáriánus lányka is aki meg sem érzi.

Szóval ez eléggé egyéni.

2019. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szevasz!


Természetesn van hatása a véradásnak, de ez normál esetben semmi rendkívülit nem okoz.

Előtte (utána?) kapsz inni, véradás után pihenhetsz, erőt gyűjthetsz, ez inkább lelki, mintegy felmérve az állapotod és indulhatsz haza.

Ami természetes pici fáradtságérzés és fáradékonyság akkor, ha röviddel utána terheled magad.

Mondjuk én egy óra múlva mentem úszni (nem vagyok sportoló) és gyenge voltam a szokott tempóhoz.

Lassítottam, ennyi...

2019. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsit fáradtabb és álmosabb voltam. Ennyi...

Na meg az étvágyam nagyon megjött egy pár óra múlva!

2019. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi komoly. Persze vannak kivételek, ismerek olyat aki elájult, de az pszihés, és előtte volt. Én rá 4 órára általában elalszok otthon ha nincs mit tennem. De ha van munka az sem gáz, bírni lehet.
2019. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!