Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne minél hamarabb...

Hogyan lehetne minél hamarabb enyhíteni?

Figyelt kérdés

Zenével szeretnék tovább foglalkozni, illetve zenei főiskolára is készülök, viszont az utóbbi hónapokban nagyon hamar el kezd fájni a csuklóm. Ezelőtt nem tapasztaltam ilyet, azonban mostanában kb 2 óra gyakorlás (napi szintű, régebben 3-4 óra sem okozott gondot), de akár 10 percnyi gépelés után is szokott fájni. Próbáltuk azt a tanárommal, hogy egy hónapig teljesen szüneteltetjük a fuvolázást és utána folyamatosan visszaszoktatom a kezeim. Egy darabig jó volt, viszont megint visszatért a fájdalom.

2 orvosnál voltam, de mindkettő a pihentetés javasolta.



2019. márc. 10. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet nagyon rágörcsölsz és az is kiválthatja. nekem volt egy rossz kapcsolatom és nekem is a kezem a mindenem /grafikus vgyk/,és abba a kapcsolatba minden motovaciom elevsztetetem aziranat amit imadtam. a grafikat.es folyton azt ereztem sose érek majd el semmit pedig mégis hajtotta. szóval stresszeltem folyton aggodtam,már sinbe is volt a kezem evekig,mégse javult. kileptem a kapcsolatból és jobb lett akezem. ezután megvilagosodtam h valaki tönkre tett...meg a sok stressz stb. de ha nem ez akkor pedig,a dicllofenac gél csodákra képes ugyh kenegesd. nekem csak az vált be,nagyon gyorsan hat... illetve vannak fizikoterápiák igazabol azt is megprobálhatnád meg van olyan is,hogy kéz gyógytorna.... meglehetne probálni a reumotologiától beutalot kérni fizikora vgy akar gyogytornára a hely sztkba....vagy az ORFIba is mehetsz. ott van 2 hetes korhazi kezeles de ott tenyleg nagyon jok minden kezelest megkapsz. csak akkor 2 hetre papiron bennt fekszel. de nyugi nem olyan mint a többi korhaz sokkal jobb es a kezednek is jobblesz. nekem segitett picit. a tornat megakar fel is veheted és utana otthon is csinalhatod.
2019. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jah és ha bekened diclofenaccal aminek az ára nem is olyan drága,akkor fáslizd be. tényleg egy hét pihentetés is amugy csodákra képes,ugy hogyha napi3x-4x be is kened +fásli+"nem csinálsz semit" :). jobbulást
2019. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Szerencsére már elég jól elmùlt, sikerült megoldanom, hogy többet tudjam pihentetni a kezem, illetve a stresszben lehet valami, mert kevèsbè stresszelek azòta. Néha még visszajön a fájdalom tesi órákon (főleg röplabda esetén), úgyhogy lehet kipròbàlom a krèmet.

2019. ápr. 16. 06:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szivesen. :)

fu roplabda. :O :DDD hat hallod nekem is szar a kezem,ugye en meg grafikusnak keszultem es az lettem,de miutan elromlott a kezem kb megjobban ovtam mindentöl,meg most is,es mostmar biztos nem allnek be röplabdazni az tuti.de regen is feltettem. mondjuk nekem amugy is full csontos a kezem.... csak óvatosan. örülök,h jobb a kezed. :)) a diclofenac 50 mg-os 50g-os kiszereles csak 650. en i smost vettem :D. am nekem a stresszre a b vitamin es a citromfu is sokat segitett. :)

2019. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!