Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feldagadó láb, később feldagad...

Feldagadó láb, később feldagadó csukló és kezek.5 hete tart. Milyen irányba induljak el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Február 8-án kezdődött, hogy feldagadt és fájni kezdett a jobb oldali térdem. Elsőre gondoltam, majd elmúlik magától. Napokkal később nem javult, reggelente jobb volt, estére kétszer akkorára dagadt, mint a másik lábam. (Terhelni nem terheltem a szokásosnál jobban és sérülés nem ért.) A végén már annyira fájt, hogy hiába nem szeretek orvoshoz járni, bementünk az ügyeletre. Ott megállapították tapintással, hogy térdizület gyulladás.


Később sem javult. A háziorvos beutalt a traumatológiára, ahol megállapították, hogy a térdizületben kevés folyadék tapintható és porc gondra gyanakodtak. Onnan elküldtek röntgenre, megnézték a térdem (csontszerkezeti eltérés nem látszik). A lábam képtelen voltam kinyújtani és behajlítani is. A bokám és a combom is elkezdett egyre jobban feldagadni. Gyakran hidegebb volt a jobb lábam és furcsa lilás, pirosas színeket vett fel. Kaptam gyógyszert és egy hét múlva kontroll, ha nem javul. Persze sajnos nem javult.

Elkezdett fájni a vádlim is elég erősen, így egyik este megjártuk az ügyeletet, ahol kaptam megint másik gyógyszert, Apranaxot és Esomeprazolt. Az orvos meghajtogatta a térdem, bőszen mondta, hogy nem tudja, nem tud vele mit csinálni. Legalább ez a gyógyszer hatott a lábfájdalmamra. Egy hét múlva visszamentem a traumatológiára, ahonnan nem küldek el vizsgálatra, hanem közölte, hogy március 6án menjek vissza és leszívja a folyadékot a térdemből. A comb és boka dagadással senki nem foglalkozott.


Ismerősöm által sikerült elintézni, hogy megnézzék ultrahanggal a lábam, nehogy trombózis legyen. Mindent rendben találtak, itt már egy kicsit megnyugodtam. Végül megelégeltem ezt az egészet és elmentem egy magánorvoshoz, aki leszívott 3 fecskendőnyi folyadékot a térdemből és megállapította, hogy nem gyulladt - tiszta, normális. Kicsit megkönnyebbült a lábam, de fél órán belül visszadagadt, mintha mi sem történt volna. Márc. 4-én vérvétel és vizeletvizsgálat volt, amit a magánorvos kért. Gyulladásra utaló jel nincs. Kaptam MRI-re egy időpontot, májusra... Addig semmi nem fog történni.


Még mindig tart a teljes jobb láb dagadás. Éjjelente gyakran felébredek nagyon erős tompa vádli tájú fájdalomra, ami percekig tart, szinte elviselhetetlen, ám egy idő után tűrhetőre javul. A bokám néha nincs fel dagadva, néha igen. Elég változó. Mellé elkezdett fájni a könyököm, másik térd tájék (enyhén) és szabad szemmel láthatóan fel-fel daganak mellé a kezeim (csukló és ujjak főleg, azok is fájnak). A jobb térdemen kézzel érezhetően lett egy csontszerű kinövés.

A lábam még mindig képtelen vagyok mozgani, semmit nem javult a gyógyszerektől, fáj. Jelenleg is szedem ezeket: Proenzi 3, Apranax 550mg, Detralex 500mg, Esomeprazol 20mg, No-Spa.


Most már nem érdekel, hogy mennyibe kerül, de szeretnék megoldás találni, mert több, mint 5 hete fennálnak ezek a tünetek és egyre inkább szaporodnak. Mit tudnátok javasolni, milyen irányba induljunk el? Melyik szakág tudna segíteni megoldást találni? Vagy egyáltalán mi lehet ez? Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Tényleg kezd reménytelen lenni az egész és nem szeretném, ha a kezeim is romlanának.



2019. márc. 19. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan mintha krónikus ízületi gyulladás lenne. Szerintem immunológushoz kéne menned, mert ez autoimmunnak tűnik, de előtte nem ártana egy alapos vérvizsgálat.
2019. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos,de talán belgyógyászat.Ezt a vizesedést

valamelyik belső szerv betegsége is okozhatja .Az okot kell megkeresni.A magán orvos is eziránt indult el .

Labor vizsgálatra már a házi orvosod is elküldhetett volna .

2019. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 marcipántea ***** válasza:
Szerintem is belgyógyászat irányába kéne menni, mert nem mindegy hogy a folyadék milyen eredetű, mitől kerül oda. Elképzelhető, hogy van benne izületi bántalom, de rá kéne nézni a keringés rendszerére; szív, vese, pajzsmirigy, és alaposan kikérdezni Téged, hogy esetleg van-e egyéb tünet, ami valamilyen irányba elindíthatja a diagnózis keresését. Esetleg reumatológia, orthopédia - a kinövés miatt, amit említettél. De szerintem egy belgyógyász mindenképp sokat tudna segíteni.
2019. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1. válaszoló: Immunológust keresek még mindig, aki tudna magán alapon fogadni. Az itteni kórházban nincs immunológia. Vérvételen voltam, a vese és máj gondokat kizárták, a vérképemen a doki szerint nem utal semmmi gyulladásra. Egyedül ezek az eltérések voltak: Fehérvérsejtszám: 14,7 - Neutrofil granulocita (abszolút) 10,7 - Monocita abszolút 1,0 - Bilirubin össz 3,0 - Bilirubin indirekt 3,0.


2. válaszoló: Belgyógyász javaslatot már kaptam, de elérhetetlen a doktornő, akit javasoltak. Kórházon keresztül későbbre kaptam volna csak időpontot, mint az MRI (május vége, június eleje). Magán alapon próbáltam egy másikat, de ő lerázott. Más szakterületre küldött (traumatológia), valószínűleg nem olvasta el, amit írtam, csak az elejét, hogy feldagadt a lábam.


3. válaszoló: A háziorvosom a szív gondot egyértelműen kizárta, mondván akkor mindkét láb érintett lenne és a pulzusom szerinte jó. Voltak ilyen jellegű gondjaim, de mindkétszer ehhez a helyetteshez sikerült mennem és ő ráfogta a stresszre. Szerinte ettől nem lehet ez az egész dagadás gond.

Máshol is próbáltam mindent elmondani, de egyszerűen kórházi rendelés alatt nincs idejük végighallgatni. A bokámmal és a combommal se foglalkoztak. Azért mentem magán irányba... A kórházon belül végül is nem is történt semmi lényeges. Kivéve, amit úgy harcoltam ki ismerőssel - ugye az UH. Kikérdezésről nem is merek már álmodozni. Nem beszélve sokszor ugye a stílusról, amit sikerült megejteniük irányomban. (Kb. mi a fenének mentem oda.) Látott már lassan 6 orvos és igazából nem nagyon tudott senki segíteni...


Most várok, talán sikerül megszerezni egy másik belgyógyász doktornő telefonszámát. Köszönöm, hogy írtatok. Megerősítésként szolgál, hogy a belgyógyászat/immunológia vonalat lenne érdemes megpróbálnom. 28 évesen azért nagyon nem tartom ezt normálisnak. :(

2019. márc. 19. 21:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Tegnap esti plusz dolgok: mindkét kezemen elkezdett fájni a csuklóm, könyök és ujjak (mivel jobb kezes vagyok, a jobb erősebben fáj). Behajlítani az ujjaim be tudom, de elég kellemetlen és érzem, hogy puffadtak.

Ezek mellé elkezdett fájdogálni a bal oldali térdem is, aminek eddig nem volt konkrétan baja. (Fel még nem dagadt és csak alkalmanként fáj.)


A nyirokcsomóim nincsenek megdagadva, a jobb lábam ugyanolyan, mint eddig - combtól vádliig fel van dagadva, a bokám most épp nem produkálja a tüneteket.


Ha bárkinek lenne még ötlete, továbbra is szívesen fogadnám, több ötlet hamarabb nyomravezet, több szem többet lát. Orvosokra egyelőre még várnom kell. :(

2019. márc. 20. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez autoimmun. Rheumatoid arthritis vagy hasonló
2019. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre annyi történt, hogy még mindnig várunk az MRI időpontra. (Május 6.) Közben találtam pár dokit, magán alapon természetesen, a kórházzal eddig se mentem semmire, de nem nagyon jutottunk sehova. Sokan mondják, hogy inkább várjak az MRI eredményre. Keressem fel az orvosom és majd ő megmondja. Ha mégsem, akkor még van egy utolsó reményem egy reumatológus doktornő személyében.


Ami azóta változott:

Kevesebbszer puffad fel a lábam, pihentetve akár este 8-9ig elvagyok vele, erőltetésre visszadagad. A csontkinövés nagyobb lett. A kezeim végül is javultak, hol rosszabb-hol jobb, de már nem annyiszor csinálja.

A lábam térd részen szombaton bevörösödött és égett, mint a fene. Sokszor vagyok lázas - amikor vörös volt a lábam, akkor nagyon felment a lázam és durván kiszáradt a bőröm is. A sípcsontom is gyakran fájdogál.


Türelmes próbálok lenni. MRI eredmény nélkül felesleges elmenni orvoshoz vele, mert anélkül állítólag csak tippelgetni tudnának. Szóval kénytelen vagyok várni.

2019. ápr. 15. 15:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Diagnózis: Súlyos térdízületi artrózis, majdnem csontig kopott porcokkal. Konkrétan olyan a térdem, mint egy 70 évesé a dokim szerint. :( Kezelni nem lehet, fájdalmat enyhíteni tudnak. GCA 2700 + Cartinorm ínjekció a megoldás a dokim szerint. :( Basszus, 28 éves vagyok... Én azt hittem, meggyógyítanak, úgy mentem oda az eredményért... (még nem is sérült meg soha és sportolni se sportoltam olyat életem során.)
2019. máj. 14. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!