Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mi a vércsoportotok?

Nektek mi a vércsoportotok?

Figyelt kérdés
Nekem 0 Rh negatív, sokáig nem tudtam, de ma megláttam a születési anyakönyvi kivonatban. Mi a jelentősége ennek?
2019. ápr. 8. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szinten 0 negatív. A mindennapi életben semmi jelentősébe nincs.

Amugy: tökéletes véradó vagy, csak és kizárólag ezt a vert kaphatod transzfúzió eseten, ha nő vagy, és terhes leszel egy RH+ apátol, a magzat ellenanyagot termelhet, emiatt kapninfogsz egy injekciót. Ennyi

2019. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

A születési anyakönyvi kivonatban levő vércsoport nem mérvadó, mert születés után még hetekig az anyai antigének dominálhatnak, így a születéskor megállapított vércsoport nagyon sokszor fals eredményt ad, ezért nem is nézik már automatikusan az újszülötteknél. Maximum rh összeférhetetlenség gyanúja esetén, de a legtöbb esetben ilyenkor is csak rh faktort néznek.

Egyébként én AB negatív vagyok.

2019. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja bocs, nem a születési anyakönyvi kivonatban volt, hanem az egészségügyi kiskönyvben
2019. ápr. 8. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
0+
2019. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

0 rh+ vagyok, adhatok vért az összes rh+-nak (A,B,AB,O) Viszont én csak 0 rh+ 0rh- tól kaphatok :)


Egy kis érdekességként itt hagyom:

Van olyan ország (pl. Japán) ahol fontos jelentőséget tulajdonítanak a vércsoportodnak, kérdezik pl. állásinterjún is, mivel úgy tartják, hogy a vércsoport összeköthető személyiségekkel.

„A”

jó: őszinte, kreatív, józan, visszafogott, türelmes, felelősségteljes

rossz: finnyás, túlzottan őszinte, csökönyös, feszült

„B”

jó: vad, aktív, cselekvő, kreatív, szenvedélyes, erős

rossz: önző, felelőtlen, nem képes megbocsátani, szeszélyes

„AB”

jó: megfontolt, összeszedett, racionális, társaságkedvelő, alkalmazkodó

rossz: kritikus, döntésképtelen, feledékeny, felelőtlen, „kétarcú”

„O”

jó: magabiztos, határozott, optimista, erős akaratú, intuitív

rossz: énközpontú, hideg, kétkedő, kiszámíthatatlan, munkamániás

2019. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rám nem igaz egyáltalán..
2019. ápr. 8. 11:06
 7/13 anonim ***** válasza:
0+
2019. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azóta megtaláltam a vércsoportok gyakoriságát Magyarországon és az összes országot tekintve:


Magyarország:

0+ 27%

A+ 33%

B+ 16%

AB+ 8%

0- 5%

A- 7%

B- 3%

AB- 1%


Az összes országot tekintve:

0+ 38,67%

A+ 27,42%

B+ 22,02%

AB+ 5,88%

0- 2,55%

A- 1,99%

B- 1,11%

AB- 0,36%


Ezek szerint az Rh negatív vércsoport a Föld teljes emberi lakosságának mindössze 5%-át teszi ki?

Magyarországon mindenesetre gyakoribb, meg ahogy látom Európában általánosságban is jóval gyakoribbnak számít, a legritkább azokon a területeken, ahol nem keveredtek európaikkal vagy nem nagyon élnek európai leszármazottak (Távol-Kelet, Fekete-Afrika, Közép-Amerika). Ezeken a helyeken csak pár tized százalék az aránya. Viszont Európához közelítve egyre magasabb, Közép-és Kelet-Európában már 5-6% körüli az aránya, míg a legmagasabb a brit szigeteken, Új-Zélandon, Ausztráliában, Izlandon, Hollandiában, Belgiumban stb. stb.

Tehát ez európai származásra utal?

2019. ápr. 8. 11:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 0+

Nagyon érdekelnek a vércsoportok, kapásból tudom ki kinek adhat vért

2019. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem AB +
2019. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!