Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobb kezesség és bal lábasság...

Jobb kezesség és bal lábasság okozhat egyensúly zavarokat?

Figyelt kérdés
Van ismerősöm aki szinte 100%-ra ballábas, a jobb lába nagyon gyenge. Viszont jobb kezes, de az nem 100%-osan. Az alap dolgokat mint pl az evés meg az írás arra csak a jobb kezét használja. Kisebb dolgokra a balt is elég sokszor szokta. Pl megfogni valamit vagy úgy lecsavarni a kupakot. Rossz az egyensúly érzéke, könnyen elesik, sokszor nekimegy az embereknek is (az lehet csak figyelmetlenség). Sokszor van láb alatt és útban. Szoktunk focizni is időnként ott is elég ügyetlen és egyensúly zavaros, folyton elesik stb. Szerintetek ez a keresztdominancia okozhatja ezt? Úgy hallottam hogy a jobb kéz bal láb sokkal ritkább mint fordítva és inkább ez a verzió okozhatja ezt. Mit gondoltok történhetett az ő esetében bal kézről jobb kézre szoktatás. Ő már nem az a korosztály, csak 21 éves.
2019. ápr. 10. 05:38
 1/1 anonim válasza:
Én is bal lábas és jobb kezes vagyok, méghozzá hasonló korban, de nem szoktam el esni (megdőlni párszor megdőlök nagyon ritkán, de könnyen visszaszerzem az egyensúlyom). Szóval tapasztalatból mondhatom, hogy egyensúlyban nem okoz zavarokat (legalábbis én nálam) de a lépés-koordinációm miatt sokszor beleakadok másokba sajna, de annyira nem vészes.
2019. nov. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!