Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttkori pattanásokkal...

Felnőttkori pattanásokkal volt valaki orvosnál? Mi lett az eredménye?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrinológus, hormonvizsgálat, cukorterhelés.

Kismillió kencefice, egyik se használt semmit, de még csak egy kicsit sem. Nőgyógyászatilag minden rendben. Hormonvizsgálati eredményre a nőgyógyász azt mondta, magas a tesztoszteronom, szedjek fogamzásgátlót, egyébként végig erre ment ki a játék. 3 fajtát szedtem, mindegyiktől folyamatosan nőgyógyászati fertőzéseim voltak állandó jelleggel, de az orvos csak hajtotta, hogy szedjem mert az fontos, az kell nekem. Hát nem voltam hajlandó tovább szedni sem negyediket kipróbálni, ugyan valamicskét javított a bőrömön, de ugyanúgy voltak pattanásaim.

Endokrinológus szerint nem hogy magas a tesztoszteron szintem, hanem alacsony, nincs nekem semmilyen hormonális bajom.

Cukorterhelésen tökéletes eredmény.

Akkor most mi is van? 27 éves leszek idén, olyan a bőröm, mint egy 13 éves kiskamasznak. El vagyok keseredve. Nagyon nagy, rengeteg sok gyulladt pattanás az arcomon, amiknek nyoma marad, hiába nem nyomkodom.

Egyesegyedül a bőrgyógyász által felírt antibiotikum tűnteti el a pattanásaimat, de amint abbahagyom pár nap alatt visszajönnek. Kismillió kúrát végigcsináltam már, ráadásul tavasszal és nyáron nem lehet szedni, mert fényérzékeny, és kiütéses leszel tőle, mondjuk tavasszal még nem veszélyes, mert még nem tűz annyira a nap.

Ha nem szedem a gyógyszert nem merek tükörbe nézni, utcára kimenni, szégyellem magam, sírni tudnék. Örök életemben nem szedhetek antibiotikumot.



2019. ápr. 16. 13:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. ápr. 19. 13:34
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg huszonpár év után megállapították, hogy annyira szűkek a pórusaim, hogy soha, de soha nem fog úgy tisztulni, mint egy átlagos bőrű embernek, és emiatt a bőr alatt begyullad.

Állandóan szárítókrémeket kaptam, de nem hatottak. (És mint megtudtam szűk pórusok esetén nem is szabad szárítókrémet használni). Fogamzásgátló sem hatott, sőt rosszabb lett miután abbahagytam.

Jelenleg rohadtul el vagyok keseredve, mert ezerféle kence, gyógyszer, minden után még rosszabb az arcom...és persze hányszor kapok olyan megjegyzést, hogy "nem igaz, hogy nem lehet rajta segíteni, biztos csak nem akarod". Hát hogyne...

Jelenlegi orvosom pórustágító arctisztítót írt fel. 2 hónapja használom, egyelőre eredmény nélkül.

Voltam ételallergia vizsgálaton is, négyféle ételre vagyok intoleráns (tejfehérje, kukorica, mandula, élesztő). 2 éve kihagytam az életemből ezeket. Változás viszont az arcomon nincs!

Vicces leszek pattanásos nagymamaként, de szerintem így öregszem meg. Na mindegy. Bocsi, segíteni nem tudtam, csak kipanaszkodtam magam.

2019. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 (#10 vagyok) Én is rendelkezem pár intoleranciával, de a már említett kutatómunkám rávilágított, hogy az intolerancia is már nagy valószínűséggel az emésztőrendszer diszfunkcióinak a következménye. Már a tartósan megborult bélflóra és a megjelenő kártékony flóra is képes önmagában krónikus gyulladások fenntartására, de az is bőven okozhat ilyet, ha a bélből kerülnek ki dolgok, amiknek ürülniük vagy tovább bontódniuk kellene a bélen belül maradva. Elsőre én is csak elhagytam étkezésemből azokat az ételeket, amikre az intolerancia bebizonyosodott, és nem segített a bőrömön, viszont amikor a bél regenerálására gyúrtam rá, annak hatása látványos volt.
2019. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én is rengeteg megjegyzést kapok a bőrömre. Te miért vagy ennyire pattanásos, a barátodat nem zavarja, próbáltad ezt, próbáltad azt, basszus te nem használsz semmit a bőrödre stb, vagy csak simán bámulnak bele a pofámba és mondják, hogy b’meg mekkora pattanásaid vannak. A legrosszabb, hogy családtagok is.

Mikor új emberekkel találkozom vagy megyek valahová kényszert érzek rá, hogy elmeséljem mennyi mindent kipróbáltam és mennyi orvosnál jártam. Már azon gondolkodtam, hogy csináltatok egy pólót, hogy de, voltam orvosnál és kipróbáltam mindent ami lehetséges. 😒😀

2019. ápr. 22. 09:37
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyszer még a bőrgyógyász is megjegyezte, hogy biztos csokit zabálok egész nap, azért nem javul a bőröm, valljam be, hogy ez van.
2019. ápr. 22. 09:39
 16/17 anonim válasza:
Hogy vagy? Javult azóta a bőröd?
2023. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan.
2023. jan. 9. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!