Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontkovácshoz vagy masszőrhöz...

Csontkovácshoz vagy masszőrhöz kellene elmenni? Esetleg más?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónappal ezelőtt meghúzódott a derekam (tesióra). Nem foglalkoztam vele, muszájból meg is kellett erőltetnem utána másnap. Nem múlt el a fájdalom, csak enyhült (hetekkel később). Akkor lovagoltam, és javult a helyzet, de utána 2 nap múlva visszatért. Kentem Voltarennel, Diclackal és Proenzi3-mal (persze nem egyszerre), majd volt rajta kineziológiai tapasz (szakember tette fel). Az nagyon sokat enyhített, főleg az elsp napokban, de kb. 5 nap múlva megint visszatért a fájdalom. Elmentem vele háziorvoshoz, ő felírt valami gyógyszert és Fastum gélt. Ez szintén sokat enyhített, de ugyanúgy visszatér ha egy kicsit jobban "dolgozik".

Csontkovács vagy masszőr lenne érdemesebb ilyen esetben? Vagy valami más?



2019. ápr. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A dolog lényege a kivizsgálás lenne, mennyire volt kivizsgálva (monjuk ortopédián, ahová ez tertozik).

Ha nem volt, és nem is akarsz elmenni, én egy olyan csontkovácsot javaslok, aki nem csak ropogtatja a csontoka, hanem meg is állapítja a bajt és javasol egy olyan növényi alapokból készült balzsamot, mint a hillvital balzsama.

2019. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a környéken nincs olyan ortopéd szakorvos, aki érdemben foglalkozik a beteggel. Mivel lúdtalpam van, csak arra fog rá minden hasonlót (persze nyilván az sem egészséges, de igyekszem kordában tartani, amennyire lehet), úgyhogy el sem tudtam menni, csak háziorvoshoz.

Köszönöm a segítséget :)

2019. ápr. 23. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Aztán mit is kéne csinálnia a csontokkal, ha az izommal van a baj?

A derekad meg attól fog rendbe jönni, ha nem dolgoztatod addig, amíg teljesen helyre nem jön.

2019. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Ha 2 hónapja fáj, akkor nem húzódás van, az hamarabb elmúlik. A lúdtalpad pedig lehet, hogy közrejátszik a derékfájásban. Ha mész vele bárhova, akkor orvoshoz menj, lehetőleg olyan helyre, ahol gyógytornászok is vannak. Én magánban Budán a 27 Sellő Rendelőt ismerem, akik ezzel foglalkoznak
2019. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!