Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Futás közben fulladás?

Futás közben fulladás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, kicsit telt alakom van, de nem az a nagyon elhízott alkat. Anyukámtól örököltem a nagy mellet. Tesiből eléggé rossz az átlagom. Futásnál fulladok, szóltam is szüleimnek. Nem tudom, hogy lehet-e ez az oka, de lúdtalpas vagyok, meg enyhe gerincferdülésem van és szokott is fájni a hátam néha, nem csak a mellem miatt, meg a családomban közeli rokonok közül nagyon sokan asztmások. Felmenteni tesiből nem nagyon kéne magam a talpam és a gerincem miatt. Mondták, hogy ha el megyek házi orvoshoz, vállalnom kell a sok vizsgálatokat. Na és ettől nagyon félek. A vizsgálatoktól. Félek, hogy valamit majd lenyomnak a torkomon vagy valami... 😂 Én mondtam, hogy nagyon parázok. Szóval, komolyra fordítva a szót, ha valaki tud valamit mondani az légyszi.. 😅

2019. ápr. 24. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia kedves kérdező, okozhatja szimpla edzetlenség is, de az asthmát ki kellene zárni. Ez légzésfunkciós vizsgálattal történik. Ez úgy néz ki, hogy be kell kapni egy kis csövecskét (olyan mint egy kólásüveg szája) és abba kell utasításoknak megfelelően levegőt fújni. Csövet nem dugnak le a torkodon.
2019. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, kb 6-7 éve voltam pulmonológusnál hasonló tünettel, állóképesség miatt nem lehetett, mert akkoriban sportoltam, heti 5 edzésem volt, pont ezért kellett abbahagyjam a sportot, mert rosszul lettem edzéseken, nem kaptam levegőt, szédültem. Vizsgálatoktól egyáltalán nem kell félni, nekem a pulmonológus kezdett egy tüdőröntgennel (megnézték, hogy minden rendben van-e illetve, hogy szimmetrikusak-e), majd csináltak allergiatesztet, ami pozitív lett valami gombafélére, ami mindenhol ott van, aztán nagy levegő és valami műanyag cuccba kellett belefújnom, amit a program kiértékel, na ez nekem nem sikerült, pedig vagy 6x megpróbáltam, nem tudtam értékelhetőt produkálni. Végeredményben azt írta a papíromra, hogy allergiás asztmám van és felírt inhalátort, ami nem sokat segített, vissza nem mentem hozzá, mert olyan bunkón viselkedett, hogy az életben többet látni nem akarom. Azóta sajnos csak rosszabb lett, már nem csak mozgás közben fulladok, de van hogy az ágyban fekve, egyetemen, buszon rám jön, mintha valami ráfeküdne a mellkasomra és nem tudok annyi levegőt beszívni, mint amennyit kéne, a pulzusom az egekben, alapból is magas mindig (100-110) körül, de ilyenkor felmegy 140-160-ig is akár, szédülök, jövőhéten visszamegyek a dokihoz, hogy adjon beutalót újra, csak másik orvoshoz. Neked a vérnyomásod, pulzusod rendben??

Lényeg, hogy nem kell félni a vizsgálatoktól, nem tudnak le semmit a torkodon :D

2019. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Őszintén negmondva, nem szoktam mérni, de nem érzek semmi furát meg ilyesmi. Szóltam a tesitanáromnak, hogy ez van. Mondta, hogy ha kell lassabban fussak, hogy ne fulladjak ki annyira. De ma ingafutást csináltunk. 12-t tudtam megcsinálni, mert kapkodtam a levegőt és a szívem is nagyon vert. Szóval kifáradtam. Anyával és apával való beszélgetésben szóba jött a sportmelltartó. Hátha azzal jobban tudok majd mozogni.
2019. ápr. 26. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!