Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha műtét előtt kérdezik, hogy...

Ha műtét előtt kérdezik, hogy a beteg dohányzik e, mi függ a választól?

Figyelt kérdés
Nem elhallgatni akarom, hogy dohányzom, nem is fognak műteni szerencsére, csupán elméleti a kérdés, mert hallottam erről.
2019. ápr. 28. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Pl. a műtét utáni alvadásgátló kezelés szükségességét/hosszát.
2019. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Az altatóorvos szokta megkérdezni, mert elég negatívan befolyásolja magát az altatást. A tipikus dohányos altatás közben, meg ébresztéskor előszeretettel szerett fuldokolni a rohadt sok turhájában, ezért bőszen le kell szívogatni a tubusból, ha jó véroxigénértékeket akarunk. Tehát egy altatási rizikó amivel foglalkozni kell.
2019. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"Pl. a műtét utáni alvadásgátló kezelés szükségességét/hosszát."


Ezt kifejtenéd mert erről még nem hallottam, konkrét cikket, vagy protokollt kérek!

2019. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
36%
Ilyenkor mondd azt, hogy kösz nem, inkább innék valamit.
2019. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ;)
2019. ápr. 28. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Ha dohányzol, megkínálnak egy jófajtával, hátha az utolsó lesz.
2019. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Bár nem én írtam az első választ, de például a warfarin hatását bizonyítottan befolyásolhatja a dohányzás. Ez le van írva a betegtájékoztatóban is, illetve megtalálhatók a neten az ezzel kapcsolatos kutatások. Általában ennek a hatóanyagnak az esetében a dohányosok dózisa magasabb, mint a nemdohányzóké. Ha pedig valaki leszokik a kezelés alatt, folyamatosan monitorozni szükséges az INR-t és aszerint csökkenteni a dózisát, az esetleges szövődmények elkerülése érdekében. Itt egy régebbi, 2011-es study: [link]
2019. ápr. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!