Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 órán keresztül ébren, a...

24 órán keresztül ébren, a lehető legjobb agykapacitással?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy 24 órás vizsgám, ami úgy néz ki, hogy elindul reggel 9 órakor és onnantól 24 órám van a feladatok megoldására.

Fórumokon olvasgatva a legtöbben úgy tudták az idejüket legjobban kihasználni, hogy a vizsga közben aludtak 4 órát és sokan még így sem jutottak a végére. Sajnos ez nálam nem működne, mert ha nem alszok legalább 7 órát, egyszerűen agyhalott vagyok, nem tudok gondolkodni.

A kávé, energiaital nem nagyon tud ébren tartani.

Van esetleg valamilyen praktikátok ilyen helyzetre? Nem tudom, hogy létezik-e valamilyen legális gyógyszer, táplálékkiegészítő a koffeintablettán kívül.

Ti hogyan oldanátok meg?



2019. ápr. 30. 00:10
 1/2 anonim válasza:

Helló!


Elég extrém eset, de azért szerintem ki lehet húzni nagyon durván egészségtelen (akár illegális) szerek nélkül is.


Volt egy ilyen jellegű tapasztalatom, végső soron tekinthetjük vizsgának azt is, akkor 10 napon keresztül voltunk elég kemény igénybevételnek kitéve, én a 10 nap alatt kevesebb mint 20 órát aludtam, és végső soron kibírható, az ember meglepően funkcionális marad.


Koffeinforrásnak én ajánlanék valamilyen fekete vagy zöldteát. Ne szupermarketben vásárolható filteres teára gondolj, hanem filter nélküli ún. szálasra. Szerintem legjobb ha keresel egy teaházat, ahol árulnak elvitelre is sokféle teát, és ott az eladókat megkérdezed, mit ajánlanának erre (Budapesten ilyen pl a Flying Bird Teaház). Egy jól kiáztatott (melegen tartva, akár órákig is) zöldtea sokkal jobban fel tud pörgetni mint egy erős kávé (energiaitalt sose próbáltam, a szaga taszít). Az ízét valszeg nagyon rossznak találod majd, de ez itt mellékes.


Nagyon sokat tud dobni az éberségeden egy gyors hidegvizes zuhany, vagy egy kis testmozgás is (kis torna a szobában, vagy akár egy kör kocogás a háztömb körül, főleg ha hűvösebb van).


Nekem nagyon sokat szokott még segíteni röhejes mennyiségű cukor bevitele, szőlőcukor, csoki, akármi, felesleges számolgatni a kalóriákat, az extrém szellemi-fizikai igénybevétel úgyis eléget mindent, amihez hozzájut.


Állítólag a C-vitamin is tud egy kicsit pörgetni, sosem néztem utána, de mivel ártani nem árt, a legrosszabb esetben is placebóként hat valamit.


Mindenképp javaslom, hogy ha van rá lehetőséged, ne maga a vizsga legyen életed első 24-órás ébrenmaradása, legalább egy héttel előtte iktass be egy ilyet, lásd, hogy hogyan bírod, mikor vannak a mélypontjaid, mi az ami látszólag segít ébren maradni, és mi az, ami semmit nem javít...

2019. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző vagyok, még valami eszembe jutott...


Az ember úgy van felépítve, hogy alvás közben sokkal kevesebb vizet használ fel. Tehát alvás nélkül sokkal többet. Figyelj rá, hogy lehetőleg már előző nap megfelelő mennyiségű folyadékot vigyél be, és a 24 óra alatt is folyamatosan pótold azt.


Emellett mindenképp kerüld a nehezen emészthető ételek fogyasztását, mert azok feldolgozása rengeteg vért, és ezzel oxigént vesz el az agyból. Ideális az lenne, ha tisztán szőlőcukrot ennél, persze ez nem megoldható, de a szénhidrátok a legjobb választás, a zsíros-fehérjés dolgok pedig a legrosszabbak.

2019. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!