Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van különbség allergia és az...

Van különbség allergia és az orrsövényferdülés között?

Figyelt kérdés
Anno orrdugulás és állandó orrfolyás miatt voltam fül-orr-gégésznél, azt mondta az orvos, hogy orrsövényferdülésem van, műteni kell. Aztán kiderült számomra, hogy nem a legjobb orvosnál voltam, mivel ő állandóan mindenkit meg akar műteni (emberek és más orvosok véleménye alapján). Elmentem más orvoshoz is, azt mondták nem olyan vészes az orrssövényferdülésem, nem okoz súlyos panaszt (pl nem nyomja ideget se semmi). Aztán így hagytam az egészet, majd későbbiekben megint nagyon bedugult az orrom, állandóan taknyos vagyok, és fel is köhögöm, tüsszögök is egyfolytában. Megint elmentem orvoshoz, (ilyen lámpás kezelést is próbáltam) majd ő vetette fel, hogy nem-e vagyok allergiás. Őszintén szólva, már nem egy kisebb összeget hagytam ott az orrom miatt, de mielőtt csinálnék allergia tesztet, próbáltam utánajárni, hogy mi lehet e kettő között a különbség. Sajnos semmi eredményeset nem találtam, ezért kérdezem, hátha valaki tud mondani valami hasznosat.
2019. máj. 8. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a különbséget kell keresni, hanem elmenni az orr-fül-gégészetre ahol csinálnak allergia tesztet. Ezt háziorvosi beutalóval is simán megcsinálják.

Találgatni felesleges, irány a teszt.

2019. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Az allergia lehet időszakos, de egy komolyabb orrsövényferdülés nem hiszem, hogy az év nagy részében tünetmentes.
2019. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
SZTK-ban ingyen megcsinálják az allergiatesztet.
2019. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem ugyan az. Fura hogy egyáltalán felmerült benned hogy ugyan az lehet.

Az allergia az immunrendszer túlzott reakciója olyan anyagokra, amelyek egészséges (=nem allergiás) egyéneknél semmilyen választ nem váltanak ki a szervezetből.

Az orrsövény (septum nasi) az orrüreget két részre osztó, elülső részén porcos, hátsó részén csontos alapú képződmény. Az orrsövény alaki eltéréseit, deformitásait nevezzük összefoglalóan orrsövényferdülésnek.

2019. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok azt akarom mondani hogy a tüneteik lehetnek hasonlóak de a kettö nem ugyan az
2019. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a tünetekről beszélek. Csak már sok ez nekem, hogy ezt meg azt mondják az orvosok. Az egyik rávágja, hogy orrsövényferdülés műteni kell azonnal (pénzért csinálja, így nem tudom mennyire komoly, hogy tényleg műteni kelljen), a másik szerint meg nem olyan súlyos, hogy problémát okozzon, a harmadik meg már teljesen más problémát magyaráz, ezért azt se tudom most melyikből induljak ki. Állandóan folyik az orrom, és nem kapok levegőt. Nem feltétlen műtétet akarok, lesz allergia teszt is, de semmilyen információt nem tudok a kettőnek a tünetek különbségeiről. Ezért érdekelt hátha valaki hallott ezekről.
2019. máj. 9. 00:31
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet hogy mindkettő van neked
2019. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan dokit keress, aki ingyen ellát, így nem érdeke rádumálni egy szükségtelen beavatkozásra, és akiben megbízol, tehát előre tudod, hogy márpedig hinni fogsz neki. És neki, nekik tedd fel a kérdéseidet.
2019. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!