Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Penészes volt a szekrény,...

Penészes volt a szekrény, lehet valami bajom tőle?

Figyelt kérdés
Szóval az egész hálószoba tiszta penész. Kékes-zöldes színe van, a bútorokon, a falakon is ott van...ha letörlöm nedves Domestos kendővel, barna nyom marad a papíron. Az a helyzet, hogy az egyik szekrény nagyon durva volt. Az alja, és a hátsó fala volt olyan. A párom cuccai vannak benne, egy régi billentyűzet olyan penészes volt, hogy nem találok szavakat. Domestos kendővel csináltam az egészet. Lehet valami bajom a spóráktól? (Penészirtó vásárlása folyamatban)

2019. máj. 27. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Most egyszeri alkalomtól nem lesz semmi bajod. Más az, ha valaki életvitelszerűen él ilyen környezetben, az mindenféle légzőszervi problémát okozhat.
2019. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy éve penészes a fal. Párom nem, de én gyakran köhögök, illetve vannak napok, amikor nagyon folyik az orrom, és nem kapok levegőt. A fekete penészről hallottam, hogy okozhat bajokat, ez nem tudom milyen, fekete bútoron és zöld falon is kékes szürkés zöldes. Félek, hogy mérgezést okoz, és nagyobb bajom lesz.
2019. máj. 27. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem barmilyen színű penészben élni nagyon egészségtelen. Ki kell fertőtleníteni, akár selejtezni is, aztán valahogy megoldani a szellőzést.
2019. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szellőztetünk. Fűtésszezonban azonban mindig ez van. Mintha kívülről nedvesedne a fal. Szóval akkor ne menjek orvoshoz? Mármint nem fogok belehalni, vagy valami?
2019. máj. 27. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz most ezzel fölösleges szerintem, szellőzés alatt valami állandó szellőzőrendszerre gondoltam, meg ha tényleg vizesedik a ház, akkor azt is meg kell sajnos oldani. Remélem, gyerekek nem laknak a házban.
2019. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A penészesedés megelőzéséhez biztosítani kell egy állandó minimális szellőzést. Ezt a németeknél építési szabvány írja elő. (DIN 1946-6) Az ő megoldásuk ennek a megvalósítására a rejtett ablak szellőző, ami nálunk is kapható, keress rá a neten, vagy írj privátba ha bővebben érdekel. Ez műanyag ablakba utólag is könnyen beépíthető. Fa ablakba kicsit nehezebb. A szellőzőből bezárt ablaknál nem látszódik semmi!Sajnos nálunk az építészek és az épületgépészek a szellőzéssel csak akkor foglalkoznak, ha ezt az építtető kéri. Ablakcserénél nincs is jelen építész. Pedig minden új ablakba kellene ilyen a megfelelő oxigéntartalmú levegő biztosításához és a penész megelőzéséhez.
2019. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!