Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek veszettséggel...

Szerintetek veszettséggel lehet-e majd gond?

Figyelt kérdés
A macskám nemrég amikor vittük épp állatorvoshoz oltásra kicsit megkarmolt és ugyan nem vérzett de a bőrt felsértette. Hát ugye nyilván mivel meg kellett fogni stb. ezért a bundája is hozzáért a 'sebhez' (csak egy kis karmolás tényleg) viszont rá kb. 15percre hazaérve egyből kimostam meg lebetadineoztam. A macska kinti macska és az oltási könyvét megnézve veszettség elleni védőoltást csak nagyon régen, kiskorában kapott, azóta ilyen kombináltat csak ami veszettség ellen nem hat... Lehet bármi gond ezek fényében?

2019. máj. 28. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bármi baj lenne belőle.
2019. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért ha a macskád veszett lenne,már rég látnátok rajta, és valószínű, hogy el is altattátok volna. Nem hiszem, hogy bármi bajod lenne belőle.
2019. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi köze a macska bundájának a veszettséghez? A veszettség harapással, a nyállal terjed, ha fertőzött volt a harapó állat.

Vedd a fáradtságot és oltasd évente be a macskádat.

2019. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nem tudom nem értek hozzá gondolom amikor nyalakszik meg ilyenek a bundája nyálas lesz... Veszem, idén is az idei oltást kapta meg, minden amit ajánl az állatorvos azt megkap legyen az oltás vagy bármi, minden évben kivétel nélkül. De veszettség elleni oltást nem adott neki a doki, csak mint írtam ilyen kombinált macskabetegségek ellenit mint minden évben, veszettség elleni oltást csak néhány hónaposan kapott a vezetett oltási könyv alapján
2019. máj. 28. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nem valami erdőben vagy erdő szélén éltek, akkor nem aggódnék.

De ha ennyire félsz, beoltathatod magad minden további nélkül.

2019. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát egy kisebb erdőhöz közel élünk az ország nyugati régiójában és a macsek szokott azért ott járni.. De szerintem egyelőre 14 napig megfigyelem úgy alaposabban a macskám aztán ha addig nem mutat semmi tünetet akkor szerintem így lehet gond, ha meg igen akkor egyből orvoshoz megyek beoltatni magam.
2019. máj. 28. 16:33
 7/8 A kérdező kommentje:
nem lehet gond**
2019. máj. 28. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben mondjuk mindenképpen érdemes lenne rendszeresen oltatni a cicát veszettség ellen.
2019. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!