Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rossz illatom van. Pedig nem...

Rossz illatom van. Pedig nem vagyok igénytelen (módszereim a leírásban). Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Elegem van már abból, hogy a szüleim minden nap 30-40-szer elmondják, hogy büdös vagyok. Ez az időszak, ami ezzel kapcsolatban nekem van, kb. 3 hete tart. Az, hogy néha végzek otthon testmozgásokat, pl. intenzíven táncolok zenére, az eddig nem volt gond, de ha már 3 perc után hót izzadt vagyok utána, az már bajt jelent, ráadásul még nincs is kánikula. Utána pedig mindig megmosom a hónaljamat, hátamat, mégis mindig mondogatják a szagomat, meg én is gyakran érzem, hogy olyan, mintha erjedt szagom lenne. Korábban napi 2 (esetleg 3) zuhanyzás is elegendő volt a rossz szagok megelőzésére, mostmár van, hogy 4-5x járnom kell + amikor hajat mosok, ez további vízszámlaemelkedés, ami miatt szintén levagyok általuk cseszve. Az itthoni pólót meg szinte naponta kellene cserélnem, de ez sajnos megoldhatatlan. Sport Dynamic Fresh tusfürdőt használok, testápolót jelenleg nem. Dezodorom is mindig van, hol fújós, hol kenőfejes. Mégsem történik változás. Testsúlyom 80 kg, kétszer járok hetente sportolni, evyszer röplabdázni, egyszer World Jumping-ra, meg néha lejárok rollerezni. Enni sokat eszem, de nem sokkal többet, mint régebben (még semmi gondom nem volt a gyakori izzadással, és a testhőmérséklet miatti rossz szaggal), és ezen nem szeretnék (és talán nem is kellene) változtatni. Mégis van a rossz szag és már kivannak tőle. Emellett be vagyok parázva, hogy ez valami betegség is lehet, és nagyon bízom abban, hogy van lehetőség, hogy az állapotom újra olyan legyen, mint régen, és megszüntethetem ezt az egészet. Tudtok-e esetleg ajánlani ez ellen valami jó módszert, ami biztosan csökkenti az izzadás mennyiségét, akár gyakori és intenzívebb testmozgás esetén is. Vagy esetleg valami márkás terméket mosdáshoz, vagy az utánra (ami be is válik), esetleg napközbeni használatra is. Kérem, aki tud, segítsen nekem ebben, fontos lenne! Köszönöm! :)

2019. máj. 30. 22:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Két dolog viszont van. Ne is mondjátok, hogy a zenére táncot, meg a megfelelő mennyiségű ételt csökkentsem, mert ezek nekem létszükségletek és biztos vagyok benne, hogy nem ez kell a megoldáshoz (ezekkel együtt sem volt évekig semmi baj).
2019. máj. 30. 22:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az időjárással van baj. Nagyon párás most a levegő a sok eső miatt, ezért mindenki jobban izzad. Ez van, reméljük, hamarosan jön a szárazabb idő. De ha később sem múlik el a jelenség, akkor inkább menj orvoshoz, derüljön ki, ha valami gáz van. A korod nem írtad, akár a nemi érés miatt is lehet, hogy megváltozik a testszagod.

2019. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20/F
2019. máj. 31. 07:28
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha túlzottnak érzed te is, menj el a háziorvosodhoz és nézess egy vérképet!


Legrosszabb esetben vegetatív idegrendszeri zavar, vagy hormonális probléma okozza.

2019. máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, menj el a háziorvoshoz.
2019. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!