Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány kávét ihatok hetente?

Hány kávét ihatok hetente?

Figyelt kérdés
16 évesen hány csésze kávét szabad innom HETENTE. Szeretem a kávét, de mégsem annyira hogy tonnaszámra igyam, meg persze azt sem akarom, hogy káros hatása legyen, viszont azt is olvastam hogy a kávénak sok jó hatásai is vannak.

2019. jún. 10. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Napi 1.
2019. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Koffeinmenteset igyál, abból annyit szabad, amennyit akarsz, és akkor, amikor megkívánod, tehát függetlenül attól, hogy hány óra van, nem fog ébren tartani hajnali háromig.
2019. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem viccelek, pont előző héten láttam a CNN-en, hogy napi 25 csésze még biztonságos.
2019. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? Amit a tévében látsz, az mind igaz? :DDD
2019. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is láttam, hogy 25-öt lehet, de az már sok lenne nekem, nagyon sok.


Annyit igyál, amennyi jólesik. Van, amikor hetente 2-3-át iszok, van, amikor csak hetente 1-et.

2019. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amit a CNN-en mondanak, az általában igaz.
2019. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Általában! Vagyis te is belátod, hogy nem mindig.
2019. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igyál amennyi jól esik, bár szerintem napi 1-2 -nél több túlzás lenne
2019. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
16 évesen nem kéne erőltetni a kávét. Később se, e most aztán végképp nem. A kávénak nem az a buktatója, amiről mindenki tud, nevezetesen, hogy emeli a vérnyomást, hanem az, hogy a tartalék energiádat mozgósítja. Azt a tartalékot, amit a szervezeted a saját működtetésére (pl hőháztartás, immunrendszer) tett félre. Ha ezt rendszeresen másra kell fordítania, előbb-utóbb beüt a krach. 16 évesen még nincsenek teljes egyensúlyban az élettani folyamatok. Kár belepiszkálni, és még ezzel is terhelni a szervezetedet.
2019. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hetente?

Mert ha azt mondjuk, hogy heti 7 csésze, akkor megnyugodva bevágsz 1 nap hetet, aztán 6 nap szünet ?

2019. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!