Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Béta-blokkoló túladagolás...

Béta-blokkoló túladagolás tünetei? Ugye nem halálos?

Figyelt kérdés
Ugye nem elég 40 db 0,5-ös Frontin és 50 db 49 mg-os propanolol (béta-blokkoló), hogy az ember biztosan elhunyjon?
2019. jún. 23. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:
*40 mg-os propanolol
2019. jún. 23. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi frontin egy kezdő gyógyszerszedőnek már nagyon veszélyes! Ha van némi tolerancia, kibírható, egy nagy alvással, persze ha alkoholfogyasztás nem történt!

A béta-blokkolók túladagolása általában nem okoz halált, mivel a szívet nem tudják megállítani, viszont a propranololnak vannak a legsúlyosabb mellékhatásai, mivel nem-szelektív bétablokkoló. Ritka mellékhatása lehet akár végzetes kimenetelű hörgőgörcs.

2019. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én utálom a Frontint, majdnam bekrepáltam tőle. Úgyhogy átszoktam a Rivotrilra. A Bétablokkolót nem ismerem. Gyógyulj meg, és inkább piáljál.
2019. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A béta-blokkoló gyógyszerek csökkentik a vérnyomást, de leginkább ha valaki vérnyomáscsökkentő gyógyszereket és nyugtatókat, pszichés problémákra szedett gyógyszerek egyidejű alkalmazása mellett még béta-blokkolót is szed, úgy az a pulzusszámot csökkentheti eléggé nagy mértékben. Egy dologra figyelni kell, hogy a pulzusszám 40/perc alá ne menjen, mert az már eléggé kritikus állapotot idézhet elő.
2019. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát nem jön össze ekkora adaggal.
2019. jún. 23. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!