Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ti hány éves kortól jártok...

Ti hány éves kortól jártok urulógushoz?

Figyelt kérdés

jelenleg 30 vagyok, de még életemben nem voltam!

hálistennek semmi panaszom nincs. nemi életet élek rendszeresen. gondolkoztam már rajta hogy rutin vizsgálatra, vagy valami általánosra el kellene járni mondjuk évenként?


2019. szept. 14. 00:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
urológus*
2019. szept. 14. 00:43
 2/14 anonim ***** válasza:
panasz nélkül nem keresném fel ilyen fiatalon
2019. szept. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legszorosabb ajánlás is 40 felett. Ha panasz nincs, persze. A heréket otthon ellenőrizni lehet, ebben a korban a hererák ami jelentkezhet.
2019. szept. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Panasz nélkül nem kell felkeresni. Rutin vizsgálat sem kell. Otthon is tudod magad ellenőrízni. A heregolyókat kell csak. Ha nincs rajta göb, nincs gond.
2019. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
azért egy urológus nem csak a heréket nézi meg, prosztata vizsgálathoz semmi köze nincs a heréknek
2019. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Aki prosztatával megy annak valami baja van. Amúgy, ha nincs semmi nem megy.
2019. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi hülyeséget már rég olvastam itt! Olyanról hallott esetleg itt valaki hogy évenkénti megelőző szűrés? Csak mert én 21 éves korom óta évente járok legalább 1x, hogy megnézessem, minden rendben van e de nemcsak odalent, hanem egyébként is! És akihez járunk (nem egyedül most már) rendesen és érthetően mindent el is magyaráz vizsgálat közben amiket tudnunk érdemes. Szóval ha nincs is bajod, szerintem becsületre méltó a felelősségteljes gondolkodásod, kedves kérdező! Én mindenképpen ajánlom a kivizsgálást! Évente egy szer meg te is simán kibírod azt a kis időt amit erre szánsz! :)
2019. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel járjon minden évben tüdőszűrésre, ultrahang vizsgálatokra, laborvizsgálatra, csináltasson koponya ct-t, csak mert legyen felelősségteljes attól, hogy nincs semmi tünete, valamint a legtöbb betegség rizikófaktorába se tartozik bele életkor alapján
2019. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Urologusnal a prosztatát csak kézzel tudja vizsgálni azzal meg nem lehet azt kiszúrni van e daganat vagy sem. A hererakot meg otthon is tudod ellenőrizni. A nőknél kell a szűrés.
2019. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

#8 Az alapvizsgálatokat simán elvégeztetheti bárki akkor is, ha nincs semmi baja! Nem túlozni meg cinizálni kellene, nem én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik, nem is gondolnád, mennyi tizen és huszonéves jár oda ahová én! És már volt hogy nálam de volt hogy az egyik barátomnál talált valamit, ami fölött ő amugy átsiklott volna és ha nem műtik utána záros időn belül, ma nagyon sokat szenvedne már! Az önvizsgálatot meg nem oktatják, azt senki nem tudja igazán hogyan kell helyesen és alaposan csinálni, mert úgy kezelik, mint a hpv elleni oltást: A lányoknál hangsúlyozzák, a fiúknál viszont hallgatnak a témában!

A tüdőszűrés pedig évente-kétévente simán belefér.

2019. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!