Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől függ hogy fáj-e a...

Mitől függ hogy fáj-e a prosztatavizsgálat?

Figyelt kérdés
Fél éve voltam és nagyon fájt, de sokan azt mondják meg írják nekik nem fáj egyáltalán csak kicsit kellemetlen. Mivel bár nem találtak múltkor semmit, de a tüneteim megmaradtak visszamennék, csak félek a fájdalomtól. Ez egyén vagy orvosfüggő? És ugye nem lehet nagy bajom, ha nem találtak semmit, de volt gyulladásom, és nem kezelték, de mostantól fogják?
2010. júl. 14. 20:53
1 2
 1/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Vérvizsgálatod volt? PSA-szint?

Nem kellene hogy fájjon, és ne hagyd magad lerázni,

vannak gyógyszerek, gyógyhatású készítmények, stb.


A műtétnél biztos jobb mindenféle megelőzés.


[link]

2010. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
huszonéves vagyok és nem fáj meg csíp csak úgy érzem nem ürül ki rendesen, és este gyakran kell mennem. Ha jól tudom, vérvizsgálat és PSA az rákszűréshez kell leginkább, de annak a gyanúja remélhetőleg nem áll fent. Akkor vissza megyek, de félek a vizsgálattól, nem volt egy kellemes élmény..
2010. júl. 14. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Hali!


Több tényezőtől is függ.

A legfontosabb... HOGY ÁLLSZ HOZZÁ?



_ Ha úgy állsz hozzá, HOGY FÉLSZ, REMEGSZ mint a kocsonya, és azt mondogatod (bebeszéled) magadnak, elhiteted magaddal, hogy...

"-- Fájni fog... Bedugja a kezét könyökig és én meg fogok ott halni a fájdalomtól és ordítani fogok...!" ...meg ilyenek,

...akkor akár úgy is elHISZed a fájdalmat, hogy valójában nem is tudod, hogy milyen hiába le7, h. nem is fájna.

Ez pszichés természetű fájdalom.


_ Ha azonban úgy állsz hozzá, HOGY EZ EGY SZÜKSÉGES ROSSZ, KÉNYSZERŰ KELLEMETLENSÉG, sokkal jobb lesz és elviselhetőbb, mert pszichésen már sikeresen felkészíted magad arra, hogy kellemetlen érzés lesz, esetleges mellékhatásként fájhat. Ha valóban fájni fog, akkor a "pszichés fájdalomképzeted" nélkül a VALÓS fájdalom kisebb lesz.


A fájdalom mértéke pedig függ attól, hogy...

_ Ki milyen érzékeny egyéniség, és kinek milyen érzékeny a fenék-záróizma, végbele és prosztatája, van-e aranyere, esetleg valamije (az előbb felsoroltak közül) gyulladásban van-e?

_ Amikor a transrectalis (végbélen át végzendő) vizsgálat során az orvos bevezeti a mutató- esetleg középső-ujját is, akkor a bevezetéskor nyomj rá EGY PICIT a PC-(-PuboCoccygeus-)izom végbél-záróizom része (mintha üríteni akarnád a beleidet), hogy ellazuljon, akkor könnyebben és egyszerűbben be tudja vezetni a doki a két ujját egészen a prosztatádig, ez 4-6 cm-re lesz a hasi oldalon.

Az orvos szükség esetén végezhet UH (UltraHang)-vizsgálatot is intrarectalisan (végbélbe bevezetett műszer segítségével), erről és egyéb részletekről bővebben ITT:

>> [link]


A vizsgálatot fekve ill. a vizsgálóasztalnak döntve is végzik. Én 1x már átéltem, nem paráztam, nem voltam gyulladásban, és semmi kellemetlent nem éreztem. De nyugodtan kérdezz meg olyan férfiakat és nőket, akik homo- vagy heteroszexuális párkapcsolatukban análszexelnek, ők garantáltan tudnak neked tippeket adni ebben, esetleg megerősít7nek abban, amit az imént leírtam.


!!! SÚLYOS TÉVHIT!!!

A TESTÜREG VIZSGÁLAT AZ NEM AZONOS A PROSZTATA VIZSGÁLATTAL, ÉS A FILMEKBEN IS ELTÚLOZZÁK, AMIKOR KÖNYÉKIG HÚZZÁK FEL DÚRVÁN A GUMIKESZTYŰT, ÉS ERŐSZAKKAL SZORÍTJÁK LE A PÁCIENST AZ ÁGYHOZ!!! (pl. Rendőrakadémia 3. (?)) ILYEN NINCS ÉS NEM LÉTEZIK!!!



Ha félsz a fájdalomtól, MERD EZT JELEZNI AZ ORVOSNAK, AKI A VIZSGÁLATOT VÉGEZNI FOGJA!!! FONTOS, mert meg kell nyugtatnia tégedet! És a megnyugtatás, bizalomépítés némiképp empatikus beszélgetésből áll. (Tapasztalat.)



_ Amúgy hány éves vagy?

_ Hogyan kezdődött ez az egész, és pontosan mit érzel?

_ Mik a tüneteid?

_ Szex ill. önkielégítés, vizelés és/vagy székelés közben érzel-e vmit, és ha igen, mit?

_ Amikor először elvégezték ezt a vizsgálatot, mi volt a dokinál? Hogyan kezelt téged, ill. hogyan végezte nálad? Te féltél, vagy hogy kezelted azt a tudatodban, hogy be fognak nyúlni a seggedbe? Leírod részletesen?



Egyébként nyugodtan menj vissza, az a te érdekedet is szolgálja, hidd el!

Félni meg ne félj! Fogadd el úgy, hogy ez egy szükséges kellemetlenség, ami a gyógyulásod érdekében történik.

Ne aggódj, és FEL A FEJJEL! ;-)


Üdv: EE

2010. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Aki PROBLÉMÁVAL megy a dokihoz, annak leginkább fájdalmas az ilyen, hiszen egy begyulladt prosztata pici nyomásra is fáj. Pedig amúgy max kellemetlen lenne. Teljesen egészséges ember, ha ellazul, valóban nem kell, hogy rossz emlékekkel távozzon. De a férfiak többsége csak akkor megy az urológushoz, amikor már baj van és persze JÓ NAGY BAJ.


Itt a gyakorikérdéseken is ezt látni: még fölteszi a publikumnak 4-5 formában kb ugyanazt a kérdést, mielőtt rászánja magát, hogy szakemberhez forduljon. Telnek a napok, hetek....

2010. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De én orvoshoz fordultam, aki nem talált semmit, és úgy fájt. De a panaszaim megmaradtak, bár enyhültek, ezért mennék vissza fél év után, ami remélem nem késő, ha mégis bajom van. Ráadásul három éve is voltam, akkor sem találtak semmit, akkor el is múltak a panaszok napokon belül, és vissza se jött mostanáig de a vizsgálat akkor fájt a legjobban.
2010. júl. 15. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Na de UH-t is csinált, vagy csak felnyúlt a végbeledbe?

Ha nem mondasz SEMMIT, nem tudjuk meg mi volt, és egyáltalán SEMMIT nem tudunk! :-o


Először is nyugodj meg, és ne parázz! (Az uis nem fog segíteni rajtad, azonban hátrálltat6ja a megoldást.)

A 21:47-esben már feltettem a kérdéseimet, ha válaszolsz rájuk, mi is képbekerül7ünk vmennyire a helyzeteddel.


Üdv: EE

2010. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kedves kerdezo!! az elmondasod alapjan,sajnos tapasztalatbol irom,hogy 100% ig prosztata gyulladasod van. es kezdodo fazisban,szoval ha ram hallgatsz azonnal felkeresel egy masik orvost. a vizsgalattol pedig ne felj. csak par masodperc. /en sajnos sokaig huztam halasztottam es nem erte meg/ jobbulast.
2010. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez valószínűleg prosztatagyulladás.


Nekem is volt gyulladásban és a könnyem fojt csaknem üvöltöttem a fájdalomtól mikor vizsgált.

2010. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, énis erre gyanakszom. Az lesz valószínű, hogy felkeresek másik orvost, de így 7 hónap múltán nem késő? Utolsó előtti mit értesz azalatt, hogy nem érte meg? Ugye nem lett nagyobb baj, rendbejött? mert énis húzom 7 hónapja...
2010. júl. 16. 00:01
 10/11 anonim válasza:
Kedves kerdezo. arra ertettem,mint ahogy az utannam v elotted szolo is irta,hogy potyogtak a konnyeim iszonyu fajdalmakat eltem at es kb 7 honap volt mire rendbe jottem.szoval nem eri meg. de remelem nem vartad meg a valaszom az orvoshoz menetelel es mar tul is vagy rajta. jobbulast!!
2010. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!