Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem tudok aludni 3-4...

Miért nem tudok aludni 3-4 óránál többet, és miért kelek fel vizelni még akkor is, ha kevesebb folyadékot fogyasztok 1 nap?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve gyötörődök azzal, hogy nem tudok normálisan aludni. Egészen 18 éves koromig nagyon jó alvó voltam, nem keltem fel hajnalban, végig tudtam aludni akár 7-8, vagy 10 órát is. Mostanra 21 éves koromra már azért is hálás vagyok, ha egy huzamban 4 órát tudok aludni, mert általában 2 óránként felébredek. 3 éve dolgozok, két műszakban, de néha előfordul, hogy háromban kell. Fizikai és egyben szellemi munkát is végzek, de főleg fizikait, és legtöbbször eléggé lefáradok nap végére, mégis, mire végzek a munkával, és eljutok oda, hogy lefürdök, aztán lefekszek aludni, egyszerűen nem jön álom a szememre. Van, hogy fél óra-1 órát vesz igénybe az, hogy egyáltalán elaludjak, ez főleg a délutános műszakra vonatkozik, mikor du. 2-től este 10-ig dolgozom. Már próbáltam azt is, hogy lefekvés előtt 1-2 órával megiszok 1 pohár tejet, de semmi hatása. Kakaót is próbáltam egy időben, attól viszonylag hamarabb elaludtam, de sűrűn fel kellett kelnem vizelni. Lehet a stressz okozza, amit a munkából hozok haza, de ezzel nem tudok mit kezdeni, váltani ez miatt nem fogok, hisz itthon szinte minden munkahely stresszes, és még a munkatársak is nyomást helyeznek egymásra és a saját frusztrációjukat próbálják más embereken levezetni. Altatót nem szedek, volt rá példa, hogy kellett, de eddig életemben szerintem kétszer vettem be, és abból a kettőből is csak az egyik volt erős.

2020. júl. 1. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha két, három műszakban dolgozol, az simán tud ilyen gondokat okozni, hiszen össze-vissza alszol.
2020. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hugyúti fertőzésed is lehet. Megnezetném mert egy monural granulátum sokat segithet.
2020. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A 3 műszak miatt a belső biológiai ritmusod fel van borulva, és valamiért te képtelen vagy hozzászokni. Az hogy minden munkahelyen van stressz, igen ez így van, ellenben nem mindegy, hogy mekkora mértékű, és hogy ez a mérték mennyire van kihatással a munkán kívüli magánéletedre. Márpedig mind a műszakolás, mind a stressz erősen hatással van rád, így bizony erősen javasolt másik melóhely után nézni.

Vagy pedig maradnak a gyógynövényes, esetleg mesterséges altatók, nyugtatók.

2020. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!