Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Mit tegyek ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget
2020. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Testmozgás heti 3x50 perc intenzíven. Ha ez megvan 1 hónapon át és még mindig depressziós vagy, irány a következő lépés.
2020. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Hallottál már arról,hogy pszichológus?

Ha nem,akkor nézz utána.:) Ő segíteni fog,persze csak akkor,ha te is szeretnél segítséget.

2020. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más dolgokat, mint amit eddig. Tök komolyan mondom. Sokszor elég ha új ingereket kap az agy, már ettől rendbe jön. + Sport, minden nap. Omega 3,6 ( halolaj kapszula)+ Magne B6, és/vagy B vitamin komplex is jót szokott tenni. Nyugtató, alkohol NE!
2020. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is a mozgasra szavazok. Minek kivulrol barmilyen antidepi szert, nyugbogyot, vagy ne adj isten drogot bevinni, ha megtermeli a dragalatos testem maga, amennyiben raveszem, hogy aerob celzattal minimum minden masnap kifarassza onmagat.

Es raveszem.

Mert mukodik.

2020. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy régebbi kérdés, amelyben hasznos válaszok lehetnek, ha esetleg van egy kis időd olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1039637..

2020. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3, kérlek, mesélj a pszichológusról én még nem hallottam róluk!
2020. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A testmozgás, a zenehallgatás, a szeretteiddel töltött idő mind hasznos lehet, bár gyakran csak rövid távon tudják enyhíteni a depressziót. Nekem igazából az segített, hogy olvastam egy könyvet, amiben az agy plaszticitásáról (változóságáról) van szó, és, hogy szellemileg, testileg vagy lelkileg milyen gyökeres változásokon lehet átesni külső beavatkozás nélkül. A baj csak az, hogy nagyon nagy koncentrációra van szükség, de, ha sikerül nagyon meg fogja érni. Akár az is jó már, ha nem romlik tovább az állapotod, esetleg néha már azt érzed, most egész jól vagyok, nincs miért depressziósnak lennem. Ehhez az kell, hogy megpróbáld elképzelni a békességet, azt, hogy mennyire szerethető vagy, de legfőképpen, hogy szereted Önmagad. Meg a bizalmat, hogy a másik embertársad is ugyanolyan esendő ember, mint te vagy, és ugyanúgy szeretetre és békére vágyik, mint te. Mégha sokszor nem is tűnik így, ezeket kell elképzelned, ezeket gyakorold! Próbáld meg elhinni, hogy tényleg így van (mert így van), ne csak hitegesd magad. Azok a gondolatok, amiken sokat jár az eszed, előbb-utóbb rögzülnek és bár eleinte nehéz elképzelni ezeket, idővel egyre könnyebb lesz. Nekem ez segített. Ja, meg beszéld ki magadból, ami nyomasztja a szívedet, az sem árt. Es még valami: kerüld az ingerszegény környezetet, mert az nagyon nem tesz jót ilyekor! Tehát ne gubbassz otthon, hanem tevékenykedj, próbálj meg minél több érzékszervedre minél intenzívebben hatni (pl. Egy hidegvizes zuhany, vagy egy finom kaja, a napon testmozgás stb...). Az ingergazdag környezet javítja az agy vérellátását.

Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!