Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Végbélkorgás naponta többször,...

Végbélkorgás naponta többször, valamint hetente hasmenés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem eszek túl sokat. 16 éves vagyok, beteg nem vagyok. Ez kb 2 hónapja van, a háziorvos semmi figyelmet nem szentelt rá. De ez zavaró. A végbélem egy tank konkrétan, nagyon hasongan korog / korog.

Hetente hasmenés is van de nem súlyos. Választ előre is köszönöm.

16/f



2020. aug. 4. 02:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz lenne érdemes elmenned vele!
2020. aug. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hasonló problémával voltam tavaly októberben (hasmenés, székrekedés váltakozása, véres széklet), találtak lapos polipokat a bélben, de nem szedték ki, mert babáknal látott ilyet és ez nekik nem okoz gondot. Más szervi elváltozás nem volt, később el is múlt.
2020. aug. 4. 03:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

IBS lehet, allergia bizonyos dolgokra pl laktóz, glutén stb.


Nekem IBS-em van. Semmilyen szervi elváltozásom nincs, mégis megy a hasam. Az étrendben keresendő a dolog, vagy lelki oka is lehet.

2020. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezeletlen vastagbél hurut és nem megfelelő étkezés. Probiotikum is segíthet.
2020. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kevesebbet fogok enni úgy biztos jó lesz.
2020. aug. 4. 10:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem csak az adagon kell változtatni. Diétázz 1 hétig és nézd meg hova alakul a dolog. Az emésztés nagyon összetett. Okozhatja epe, hasnyálmirigy, lehet magával a gyomroddal vagy a bélrendszer valamely részével van a gond.


Amit javasolnék az 1 hét diéta és probiotikum. Amennyiben közben vagy utána nem javul a helyzet, akkor elmenni háziorvoshoz és beutalót kérni gasztroenterológiára.

2020. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hasonlóan derült ki ételérzékenység. Elmentem intolerancia tesztre és kimutatta, hogy sajnos tejfehérje érzékenységem van..

Majd' 3 hétig szenvedtem alkalmanként lágy széklettel, hascsikarással. De a másik leggyakoribb oka ma az IBS,ami elsősorban stresszbetegség.

2020. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elfelejtettem hogy erdekes bőrtünetek is vannak de nem szentekek nagy rá figyelmet. Karomon ilyen gennyes duzzadások, lehet hogy csak csípés.
2020. aug. 4. 16:18
 9/16 anonim ***** válasza:
De a bőrtünetek csak most,vagy amúgy is előjönnek néha? Csak mert ez megint ételérzékenységre vagy allergiára utal, meg kellene nézetned!
2020. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mikor hasmenésem van rá pár órára ki jön de el múlik. A gasztros tavaly elküldött azzal, hogy ők nem találtak semmit, ez IBS vagy pszichés gond, de se ételallergia vizsgálat, se Lupusra irányuló vizsgálat se volt.(Vörös pillangó alapú bőrpír, háziorvos abba az irányban adott beutalót, de a vérvétel nem Lupusról szólt, hanem egy normál vérvétel volt).


Tavaly rosszabb volt sokkal az tény, suliba járást is korlátolta, de akkor bőrtünetek nem voltak.

2020. aug. 4. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!