Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Horkolás ellen mit lehet...

Horkolás ellen mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Párom borzasztóan horkol, ha az oldalán, ha a hátán fekszik, teljesen mindegy. Van, hogy gyakran felébreszt éjszaka, de szerintem amikor nem ébredek fel teljesen, akkor is közrejátszhat a kialvatlanságomban. Nem hajlandó elmenni orvoshoz, pedig egy másik vizsgálat kapcsán kiderült, hogy orrsövény ferdülése van. Nem akar vele foglalkozni, mert több ismerősének is volt ilyen műtétje és azóta nem érez szagokat. Amit észrevettem még, hogy néha ritmustalanul veszi a levegőt is, van, hogy másodpercekig nem is vesz, aztán horkant egy nagyot.

Ma éjszaka 4 órát aludtam, hajnal 1ig lökdöstem, utána reggel fél5től megint, de már nem bírtam visszaaludni.

Ha alkoholt iszik, akkor még brutálisabban horkol, olyankor fel sem lehet ébreszteni, volt hogy ököllel vertem a vállát és semmi.

Természetesen ha sokszor ébresztem fel mert horkol, akkor meg van sértődve, de ha átmegyek másik szobába aludni, akkor is. Igazából még csak huszonévesek vagyunk, nem szeretnék már most külön szobában aludni tőle, mert nem bírom a horkolását. De azt érzem, ha őt ennyire nem érdekli, akkor engem sem fog lassan...

Van valakinek valamilyen bevált házi praktikája horkolás ellen?


2020. nov. 17. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha légzéskimaradása is van akkor az jó eséllyel alvási apnoé. Nekem is az van, el kell menni egy alvásdiagnosztikára, nekem segítettek, megszűnt a horkolás meg minden.
2020. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még amit megfigyeltem, hogy néha olyan, mintha félrenyelne, utána köhög, fel is ébred, de másnap nem emlékszik rá.
2020. nov. 17. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2: Mindenképp alvásdiagnosztika. Nem kell tőle megijedni, egyedül van az ember egy csendes szobában (én a Korányi Intézetben voltam), rátesznek egy műszert és úgy alszik. Aztán kiértékelik és megmondják mit lehet csinálni. Nekem megváltoztatta az életemet.
2020. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!