Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért történik ez általában...

Miért történik ez általában széklelésnél?

Figyelt kérdés

Amikor éppen csúszik ki akkor egyszer csak eltörik és visszamegy egy kicsi, és azt kell utána kibányászni. Lehet azért mert nagyjából 3-5 naponta van székletem és amúgy elég kemény is szokott leni.

16/F



#széklet #szorulás #székelés #beletörés #kibányászás
2021. jan. 19. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt régebben. Aztán rászoktam, hogy nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, növényi eredetű táplálékot fogyasszak, és azóta naponta rendszeresen van normális székletem.,
2021. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék, és sok rostos étel segít, ahogy egyes írja. És a mozgás is hasznos.
2021. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mert lassú a bélműködésed. Több rost és folyadék. Gyümölcs, zöldség, zabpehely stb.
2021. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Egyél sokkal több rostot, és egyél "kénes" zöldséget is minden étkezéskor. Ezek pl a hagyma, fokhagyma, káposzta, retek, amik büdösek a főzéskor. Segítik a vastagbél működését. Emellett keress rá a vastagbél kézmasszázsra, a vastagbél jógával való megsegítésére, mert hatalmas mérgezésnek teszed ki a szervezetedet, ha produkálsz minden nap lehetőleg reggel 7-ig székletet.
2021. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
*ha NEM produkálsz
2021. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Túlságosan besűrűsödött béltartalomnál előfordul a leírt történés, renyhe a bélmozgás, viszont jó a záróizom működése. Egyél rendszeresen, akár naponta savanyú káposztát vagy erjesztéssel készült tejterméket (kaukázusi kefir, nyáron aludttej), mert kevés a bélbaktériumok között a laktobacillus.
2021. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én pont a keményet bírom, nálam a puhánál marad benne
2021. jan. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.
2021. jan. 21. 14:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!