Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatagyulladás vizelet...

Prosztatagyulladás vizelet tenyésztés?

Figyelt kérdés

Elmentem a helyi kórház urológiai osztályára. Pohárba kellett vizelnem. Ezt vmi tesztcsíkkal megnézték, negatív lett. Prosztata vizsgálat, igazolt gyulladás. Antibiotikumot irtak fel csak úgy, nem hatott. Felirtak egy másikat, az sem hatott.


Egy nagyváros urológiai klinikáján megvizsgált a szakorvos ezután. Csóválta a fejét a tenyésztés nélküli antibiotikumra. Ő kb egy percig nyomkodta több helyen a prosztatámat, már éreztem, hogy ott a húgycsőben a váladék. Ezután kézfertőtlenítés, majd steril pohárba ki kellett pisilnem a kinyomkodott cuccot, ez ment tenyésztésre.


Járt már így valaki, hogy a tesztcsíkos vizelet vizsgálat negatív lett, a masszázs utáni tenyésztésben viszont már ott volt a baktérium?


A klinikai urológus szerint a masszázs és tenyésztés nélküli vizsgálat semmit nem ér mert nem ismerjük a baktériumot/gombát..



2021. febr. 14. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak tesztcsík volt, és kaptam antibiotikumot, de az hatott.


Amúgy a prosztata masszázs milyen volt?

2021. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor csinálta, a prosztata bizonyos pontjai nagyon fájtak, majdnem bekönnyeztem. Egy percig biztos nyomkodta, már éreztem, hogy jön a váladék a húgycsőben. Aznap este fájt, de másnap mintha picit könnyebb lett volna. A gyakori vizelési inger megvan, de a fájdalom csökkent.
2021. febr. 14. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen baktérium kitenyésztések csak akkor érnek valamit, ha nagyon ellenőrzött körülmények között történnek és lehetőség van a baktériumnak legalább közelítőleges azonosítására is.
2021. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!