Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szakállnövesztés hogyan?

Szakállnövesztés hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hónapja elhatároztam, hogy szeretnék növeszteni egy szakállat, amihez tudom, idő kell, akar több év is mire lesz egy normálisan kinéző szakállam. Az én kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám táplálni, segíteni a természetes növekedést? A családban mindenki dús arcszörzettel és erős borostával rendelkezik, ami sajnos rajtam nem látszik. Egyszer már próbáltam növeszteni, tavaly ősszel, akkor egy hónap után feladtam, mert nagyon foltosan nőtt. Itt a foltos alatt nem azt értem, hogy nem volt szakáll az adott folt részen, hanem szőke, egyáltalán nem látható sok sok kicsi szál volt ezen a területen, amik azóta sem erősödtek véleményem szerint. Van rá mód, hogy ezek a szőrszálak valahogy erősödjenek?


2021. márc. 16. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Bizonyára még elég ifjú vagy.

Nem mindenkinek áll jól a szakáll. Nekem is 27 éves korom után lett erősebb arcszőrzetem.

De hát kinek miként.

2021. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rossz hírrel kell kezdenem: nem mindenki tud szép szakállat növeszteni. A jelek szerint se sem.

Nekem hajam nincs, kopasz lettem fiatalon, viszont arcszőrzetem van, elég dús. Én úgy lettem szakállas, hogy eleve hetente egyszer borotválkoztam, és akkor is csak szakállvágóval. Aztán egyszer hagytam pár hétig nőni, akkor láttam, hogy ebből egész komoly szakáll lehetne. Pár hónapig növesztettem, bár néha vissza is vágtam közben. Szóval szerintem 2 hónap elég kell, hogy legyen. Érdemes megkeresni egy borbélyt, aki ért ehhez, és megkérdezni, hogy mit javasol. Amikor már nagy szakállam volt, legalábbis nagyobb, mint amit akartam, akkor mentem el borbélyhoz, hogy kezdjen vele valamit. Adott neki fazont, és azóta csak igazítja.

De ha nem nő rendesen a szakáll, nem tudsz vele mit kezdeni szerintem. Ha szeretnél, és szerencséd van, esetleg találjatok olyan fazont, ami a te adottságaidhoz megfelel. Ha nincs, akkor meg ne erőltesd szerintem, mert akinek nincs rendes arcszőrzete, de erőlteti a szakállat, az inkább nevetségesen néz ki.

2021. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha fiatal vagy, akkor esélyes, hogy idővel dúsabb szakállad lesz. De egyáltalán nem biztos, hogy neked is olyan szakállad lesz, mint a családban a többieknek. Nálunk mindenki szakállas szinte, én meg itt vagyok 32 évesen, és alig van arcszőrzetem: [link] Próbálkoztam én is mindennel, krémekkel, de semmi eredménye nem lett.
2021. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban töltöm a 21-et. A pubertásom kicsi későn kezdődött, mintha néha valamilyen szinten még most is tartana, bár ez lehet inkább annak köszönhető, hogy az utóbbi egy évben életmódot váltottam, nagyon elhízott voltam és alig mozogtam valamit korábban. Remélem akkor még fog erősödni, mert a sűrűség megvan szerencsére, növekedési sebessége nagyon lassú, egy hónap alatt fél centi. Cserébe a hajam havi 2 centit is megnövi ha olyan a kedve. Mindenképpen szeretnék valamilyen arcszörzetet, mert nélküle nagyon jellegtelen semmilyen arcom van, mint egy kerek jégkorong pálya 😂
2021. márc. 16. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is veled egykorú vagyok, 1 hónap és 21 :D Nekem az államnál és bajusz részén egész jól nőtt, viszont oldalt kevésbé. Kb 3 hónapja használok ricinusolajat ápolásként, és azóta valamivel sűrűbb lett oldalt is...persze nem csodaszer, de egy próbát megér. Szerintem ami a legtöbbet segíti az a rendszeres súlyzós edzés és a minőségi húsok fogyasztása, mert növeli a tesztó szinted, serkenti a szakáll növekedését is.
2021. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a minoxidill segített pedig előtte 27 éves koromig az államat leszámítva nem sok szőr volt az arcomon.
2021. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én történetem elég extrém, mert nekem pehely nőtt az arcomon közel 25 éves koromig pár erősebb szállal, pedig sosem szenvedtem hiányt hormonálisan, vagy esetleg potenciálisan. (Ergo a tesztoszteron szintem mindig rendben volt)

Egész egyszerűen genetika.

Viszont van kiskapu (Szerintem)



Tavaly elkezdtem aktívan edzeni, és szedtem mellé királydinnye kivonatot, mert ajánlották, hogy energikusabb leszek tőle, meg jobban bírom az edzést is, nem leszek fáradékony, stb...

Egész pontosan a Tribulus Terrestis nevezetű kapszulát, ami egy természetes, növényi alapú tesztoszteron.


Tényleg éreztem, hogy energikusabb vagyok.

Viszont könnyen hozzászokik a szervezet, úgyhogy nem árt ezt is pihentetni néha, ha esetleg emellett döntesz.


Szedtem, szedtem, és láss csodát, elkezdett sötétedni az arcszőrzet vonal, és alig, szerintem 2-3 hónap alatt teljesen kiszőrösödtem, ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy a némi természetes hormonális érésemet összerakva a királydinnyével, egy olyan hatást váltott ki, hogy váratlanul pozitív eredményt hozott.

Most vagyok 27 éves.


Na most, te még elég fiatal vagy, nem nagyon tudom, rád hogy hatna, de nekem ennyi idősen bejött, ráadásul edzés közben is pörög a tesztoszteron rendesen.


A Minoxidil-t megmondom őszintén, én nem ismerem, de sokan csoda elixirként tartják számon, mert eredetileg hajnövesztésre van kitalálva, de elvileg működik arcon is, na most hogy ebből mi igaz, az már egy más téma.

Ezt is talán egyén válogatja.


Remélem segítettem!

2021. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A minoxidil nagyon jó a szakállnövesztésre, de olyat használj, ami kifejezetten erre van, pl Foligain Beard minoxidil : a vital-hair.hu-n láttam.
2022. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!