Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18 éves fiú létemre nagyon...

18 éves fiú létemre nagyon magas a hangom. Meg fog változni?

Figyelt kérdés

Jó, nyílván 80 éves koromra majd bereked valamennyire, de most???


Rengetegen b*szogattak emiatt amikor 9.be, gimibe kerültem, hogy ez biztos b*zi, olyan b*zis hangod van.

Randiztam egy lánnyal elmentünk sétálni egy hónapja és utána a barátnőjének panaszolta, hogy "olyan irritálóan magas hangja van)


És engem is nagoyn zavar. Az osztálytársaimnak már mind normális férfias hangjuk van, még annak is akinek nem mély dörmögős. Visszahallgatva telefonbeszélgetéseket én si elborzadok a hangomon.


Nem lányos, nem vékony, csak olyan magas férfihang. De nem oylan nyafogós, mint a melegeknél, csak egyszerűen magas.


Mikor fog bemélyülni? Lesz változás? Már 7. vagy 8. osztályban (nem emlékszem pontosan) megjegyezte a védőnő, hogy valamiért nem mutálok mint a többiek.


Most 11.-es vagyok. Arcszőrzetem normális, ha egy hónapig nem borotválkozom, akkor így nézek ki:


[link]


2021. márc. 23. 23:43
 1/7 A kérdező kommentje:

A legszomorúbb az egészben, hogy a töritanárom lecseszett, hogy kapcsoljam ki a mikrofonon a hangeffekteket :( Csak annyit válaszoltam: Tanárúr, ilyen a hangom.


Nagoyn elszomorít, az oszt. társaimnak mind rendes hangja van. Soha egyszer nem tudtam kipréselni magamból 18 éveshez méltó hangszínt.


Mindigis ez a magas, rezonancia mentes hangom lesz?

2021. márc. 23. 23:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem hogy már fog változni, talán minimálisan. Sose törődj az ilyen bántó szavakkal, nem tehetsz erről, és nem is baj hogy ilyen. Haverjaid inkább gázosak, ez olyan mintha pl más nevén cinkelődnének, gyerekes, inkább nekik kéne változni, agyban, aki ezért szól meg mást
2021. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Apukámnak is magas a hangja és hát gondolhatod hogy ha van már írni tudó gyereke akkor eléggé felnőtt. Nekem csak akkor tűnik fel hogy magas hangja van ha bemélyíti ilyen dörmögösre, de az nem a természetes hangja, csak pár mondatot tud olyan mélyen beszélni.



Valószínű hogy nem fog változni a hangod vagy csak nagyon kicsit. A bántó megjegyzéseket meg hesegesd el, mert erről nem tehetsz.

2021. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Szomorúan hangzik. Az igazság az, hogy ez valószínűleg problémákat fog okozni az életedben. Bár hallgathatsz az eddigi válaszolókra is, majd kiderül, mi lesz a vége. :D
2021. márc. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy akkor pofázzonak, ha ők tökéletesek. Undorító brigád.
2021. márc. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hangod már nem fog változni, csak majd a tipikus évek során az öregedéssel járó változás lesz.


Ne foglalkozz velük. Próbáld meg őket kizárni, és elengedni ezt a füled mellett.

2021. márc. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj keresni olyan szakembert, aki hangképzéssel foglalkozik. A hang magasságát/mélységét nagyban befolyásolja a légzés milyensége és a rezonanciaüreg használata. Férfiakra a hasi légzés jellemző és a mellrezonancia, azaz a mellüreget használják rezonáló üregként. Természetesen a testalkat sok mindent befolyásol, de az élettani szokásokon is lehet változtatni. Keresd meg a youtube-on Max Cencic kontratenor énekes videóit. Ő a Wiener Sangerknaben kórus tagjaként nőtt fel kivételes énekhanggal és jól megfigyelhető, hogy kamaszkorától hogyan változott a hangja. Ha valaki a mutálás során továbbra is énekelget a gyerekkorban megszokott módon, akkor képes arra, hogy felnőtt férfiként bariton és szoprán hangfekvésben is képes legyen énekelni, de akkor a kétféle éneklésmódnál eltérőlégzést folytat és vagy a fej- vagy a mellrezonanciát alkalmazza. Az Ivan Rebroff művésznéven ismert német énekes is képes (volt) bariton és mezzoszoprán hangon énekelni.
2021. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!